Prywatna Przychodnia Kardiologii Anin

Oglądasz wiadomości wyszukane dla zapytania: Prywatna Przychodnia Kardiologii Anin

Temat: kardiolog dr nyżnyk
sZUKAM PRZYCHODNI, GDZIE PRYWATNIE PRZYJMUJE DR NYŻNYK, LUB PROF. WALCZAK Z ANINA.

Temat: Tele EKG
Wydaje się świetnym rozwiązaniem , szczególnie dla pacjentów po operacjach kardiologicznych lub wysokiego ryzyka. Ktoś z Was korzysta z Tele-EKG ? W mojej przychodni proponują takową usługę za 30 zł. miesięcznie.

Źródło: PAP
Tele-EKG umożliwia długotrwałe monitorowania pracy serca w warunkach normalnej aktywności życiowej, w warunkach szczególnych i ekstremalnych. Stwarza to nowe możliwości diagnostyczne, a także zdecydowanie poprawia opiekę nad pacjentami wysokiego ryzyka.
Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie hospitalizacji i codzienne funkcjonowanie w normalnym środowisku, przy jednoczesnym zapewnieniu stałej opieki medycznej. Dane przekazywane są na bieżąco do centrum monitoringu, co umożliwia podjęcie w razie potrzeby natychmiastowej interwencji lub opracowanie stosownych zaleceń terapeutycznych i profilaktycznych.

Chodzi o tele-EKG, czyli możliwość przesyłania tzw. obrazów bioelektrycznych powstających w sercu przy wykorzystaniu technologii teleinformatycznych z dowolnego miejsca, w którym znajduje się pacjent do dowolnego miejsca, gdzie stawiana będzie diagnoza.

W praktyce pacjent, korzystający z usługi tele-EKG, zostaje wyposażony w miniaturowe urządzenie służące do rejestracji zapisu nazwane rekorderem. Ma ono wielkość karty kredytowej i przystosowane jest do noszenia na pasku, na szyi lub w kieszeni. Zapisu dokonuje się w nieskomplikowany sposób, przez przyłożenie rekordera do klatki piersiowej i naciśnięcie przycisku. Dane te mogą być przesłane przez telefon lub za pośrednictwem internetu do centrum monitorującego.

Kierownik Kliniki Rehabilitacji i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej IK w Aninie, prof. Ryszard Piotrowicz mówił, że tele-EKG jest przydatne w rehabilitacji.

- Monitorowana i co bardzo ważne sterowana telemedycznie rehabilitacja w miejscu zamieszkania jest efektywna, bezpieczna i bardzo dobrze odbierana przez pacjentów. Metoda ta daje jedyną szansę zapewnienia powszechnego dostępu do rehabilitacji kardiologicznej i wyrównania dysproporcji regionalnych w tym przedmiocie.

Tele-EKG jest dziś stosowane w niektórych prywatnych i publicznych ośrodkach medycznych. Dostęp do tych rozwiązań jest jednak znacznie ograniczony m.in. ze względu na brak jasnego stanowiska NFZ oraz jednoznacznych regulacji prawnych dotyczących stosowania rozwiązań telemedycznych.

Pacjenci Instytutu Kardiologii w Warszawie mogą korzystać z telemedycyny dzięki środkom uzyskanym z działalności naukowo-badawczej oraz programu Polkard. Trwają przygotowania do wdrożenia programu TeleInterMed, który umożliwi wdrożenie innowacyjnych działań telemedycznych nie tylko w zakresie tele-EKG, ale również w zakresie konsultacji echokardograficznch i radiologicznych.

Używanie technologii teleinformatycznych przy badaniach kardiologicznych EKG jest znacznie tańsze niż wykorzystywanie tradycyjnego sprzętu - oceniają eksperci, którzy przygotowali raport z pilotażowego zastosowania tych rozwiązań przez Instytut Kardiologii w Aninie.