Protokół przekazania środka trwałego

Oglądasz wiadomości wyszukane dla zapytania: Protokół przekazania środka trwałego

Temat: srodki trwałe własne
CYTATHIHIjestem na KPiR, mały vatowiec i ma problem:
1. jezeli wkładam własny sprzet komputerowy jako srodki trwałe na sumę 2500 zl to czy w dniu przekazania do uzywania te kwote rowniez wpisuje do KUP w KPiR mimo ze nie mam na ten zestaw komp. dowodu zakupu? czy poprostu tylko wpisuje do ewidencji srodkow trwałych?
2. jezeli mam środki trwałe to czy jezeli rozliczam firme na koniec roku to czy musze je j uwzglednic w remamencie koncowym rocznym poprzez wzrost wartości firmy o te kwote czy tez nie?CYTATKUNIEC

1. Robisz protokół przekazania, i na jego podstawie do KUP
masz wybór wpisac do ewidencji wyposażenia lub ewidencji środków trwałych.
2. Do remanentu towarów handlowych, materiałów, robót w toku itd, środków trwałych i wyposażenia nie ujmujesz.
3. Co 2 lata robisz remanent środków trwałych i wyposażenia.
Pozdr.

Temat: amortyzacja jednorazowa
W przypadku gdy wnosisz do własnej "firmy" wyposażenie lub środek trwały sporządzasz protokół przekazania i postępujesz tak jak byś zakupiła w cenach brutto (wartośc powinna byc realna). Tak wprowadzonych do ewidencji środków trwałych lub wyposażenia nie ujmujesz w deklaracji VAT.

Temat: Co z recyklingiem AGD?
Jeśli chodzi o odbiór elektrośmieci to zajmuje sie tym również MEGA SERVICE RECYCLING, firma odbiera BEZPŁATNIE całe AGD, RTV, sprzęt komputerowy, oświetleniowy a dokładnie wszystko to co działa na prąd niezależnie od źródła zasilania czyli z baterii bądź sieci. Jeśli ktoś posiada firme na miejscu jest sporządzny protokół przekazania odpadu oraz wystawiana jest Karta Przekazania Odpadu bez której w chwili obecnej zdjęcie sprzętu ze środków trwałych jest niemożliwe.
Numer na Olsztyn 500 187 433Temat: ukradziono służbowy notebook
| Witam!
| Mam prośbę o poradę: jak wybronić się od odpowiedzialności materialnej za
| służbowy notebook skradziony z mieszkania?

| Dodatkowe parametry: firma nie ubezpieczyła tego sprzętu, wziąłem go do
| celów służbowych na podstawie wewnętrzego dokumentu "Protokół przekazania",
| mieszkanie nie było moje --ubezpieczenie lokalu nie pokrywa tej straty
| natomiast mieszkanie było odpowiednio zabezpieczone.

jak to środek trwały firmy był nieubezpieczony?
W znanych mi przypadkach wystarczało zgłoszenie kradzieży na Policji i kopia
ww. do firmy i tyle.

Robert Kozicki


a kto ci wmowil ze za to odpowiadasz ?
z przedstawionych faktow wynika ze zrobiles wszystko co trzeba , chyba
ze podpisales zobowiazanie ze nie opuscisz komputerka ani na
chwile:-))
czy jak bys mial wypadek samochodowy i komputer by sie rozbil to tez
by twoja firma chciala od ciebie odszkodowanie , paranoja ?prywatnego?
wlasciciela , zmien zawczasu prace na uczciwa firme .
hej
           | | <<<<<
(...)zasluga zarzadu sprawiedliwosci lezy
 w rezultacie zlozonym z tego,
 co wartuja sedziowie ,
 i z tego co , warta opinia publiczna,
 ktora na nich wplywa
 i ktora ich kontroluje(...)
               | <<<

Temat: srodek trwały - amorttyzować czy nie ?
Otrzymałem nieodpłatnie zestaw do monitorowania na kwotę 4100,00(na podstawie protokołu przekazania nagrody), kwota ta stanowiła dla mnie przychód i została zaksiegowana w pozostałe przychody. Warunkiem otrzymania nagrody były zakup zestawu do minitorowania, takowego dokonałem faktura opiewa na kwotę 3300.00 netto. Czy w związku z tym magę zakup tego zestawu wrzucić jednorazowo w koszty, czy naliczać amortyzcję od 3300,00, no bo chyba nie od sumy tych kwot skoro tamta część zestawu jest dla mnie przychodem? Jak mam postąpić.Temat: Przyjęcie mienia wojskowego na szczeblu pododdziału

Jednym z głównych dokumentów jest książka mienia pododdziału
Książka książką, różnie są prowadzone, wiem to z autopsji.
Zażądaj sporządzenia przez pion głównego księgowego wydruków SR_TR (środki trwałe) i EW_PB (ewidencja pozabilansowa) mienia, jakim pododdział jest obciążony na dzień przekazania obowiązków. Jednocześnie uczulam na kompletację mienia. Tak ina przykład zestaw saperski czy samochód wystepuje w ewidencji jako sztuka. Dopiero w Dowodzie urządzenia czy Książce Pojazdu jest wyszczególnione wszystko to, co występuje w ukompletowaniu.
Komisji możesz sobie zażyczyć zawsze. To Twoje prawo i warto z niego skorzystać. I pamiętaj - jak przyjmiesz mienie pododdziału - tak będziesz je zdawał. To pewne jak Sąd Ostateczny.
Powodzenia na nowym stanowisku
PS. Wspomniane wydruki koniecznie załącz do protokołu jako załączniki. Pamiętaj i o tym, że nawet jak będziesz zdawał stanowisko po latach, taki wydruk można odtworzyć z archiwum, ze stanem ewidencyjnym kiedy przyjmowałeś pododdziałTemat: Śledczy w ratuszu
Szanowni Internauci, nie mogę komentować tematu, poniewaz trwa postępowanie wyjaśniające. Jak słusznie zauwazyliście nalezy Wam się wyjaśnienie, więc informuję:
Do obowiazków zdajacego urząd i przyjmującego urząd jest przekazanie sobie protokołem zdawczo-odbiorczym wszystkich ważnych dokumentów m.in takich jak: stan kont, zadłużenie, wykaz dłużników, inwentaryzację ( spis z natury) zawierajacą wykaz środków trwałych i wyposażenia. W protokole zdawczo - odbiorczym przekazanym w kwietniu za potwierdzeniem poprzedniemu Burmistrzowi, takie dokumenty się znalazły. Jednocześnie poinformowałam Zdającego, że protokół zdawczo-odbiorczy zawiera przekazany przez Komisję inwentaryzacyjną protokół spisu z natury oraz stwierdzonych braków, jak również przekazany przez Komisję likwidacyjna protokół z likwidacji sprzętu nie nadajacego się do użytku. Poprzedni Burmistrz w obecności świadka zobowiązał się sprawę wyjaśnić w niedługim czasie. Ale niestety nie podjął tego tematu, zabierając tylko 1 egz. protokołu z załacznikami. Sprzęt elektroniczny podlega innym procedurom likwidacji, przez specjalistyczna firmę nie mówiąc o twardych dyskach na którym mogą znajdować się dane osobowe każdego z Was, takie jak nazwiska, adresy, dochody oraz inne dane które są objęte ustawą o ochronie danych osobowych. Nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze się pod likwidacją czegoś, czego nie ma, trudno więc się dziwić komisji, że rzetelnie wykazała braki. Moim obowiązkiem wynikajacym z kodeksu karnego było wezwanie poprzednika "do zwotu lub wyliczenia się z braków" co też uczyniłam. Poprzednik zawiadomił Policję. Moim obowiązkiem wynikajacym z przepiów prawa było zawiadomić prokuraturę " o podejrzeniu popełnienia przestępstwa".
Nie jest to zemsta ani kampania wyborcza jak Ktoś zauważa. Moi drodzy w przypadku nie wyjaśnienia braku popełniłabym przestępstwo z którego musiałabym się tłumaczyć na koniec kadencji, jak również wyjaśnić gdzie sa dyski z nieznana zawartościa.
Czasem lepiej zaznajomić się z przepisami niż powtarzać komentarze służące jednej stronie. z poważaniem burmistrz,Temat: Podstawy działania sieci i internetu
IX. Przykład
DHCP:
0. Przy starcie komputera system operacyjny otrzymał przy pomocy protokołu DHCP informacje dotyczące konfiguracji naszej sieci m. in. "mój" adres IP, adresy bramy internetowej, serwerów dns
Przeglądarka:
1. Wpisuję w okienku przeglądarki internetowej adres http://www.onet.pl/. Przeglądarka rozpoznaje po nagłówku http://, że będzie to połączenie do serwera www, ponieważ nie podałem numeru portu to wybiera domyślny TCP/80.
2. Przeglądarka prosi system operacyjny o podanie adresu IP dla www.onet.pl. System operacyjny odpytuje serwery DNS i przekazuje przeglądarce adres 213.180.130.200.
3. Przeglądarka prosi system operacyjny o zestawienie połączenia TCP/IP na adres IP 213.180.130.200 i numer portu TCP 80.
Pakiet TCP/IP:
4. System operacyjny sprawdza numer pierwszego wolnego portu TCP na moim komputerze, zazwyczaj 1026 i tworzy pakiet TCP z portu 1026 na port 80 oraz ustawia flagi, ze chce rozpocząć trwałe połączenie TCP. Do środka pakietu TCP system wkłada zakodowane zapytanie o zawartość strony www .
5. System operacyjny zna adres IP mojego komputera, w tym przypadku 192.168.1.201 i na tej podstawie tworzy pakiet IP z adresu 192.168.1.201 na 213.180.130.200. Do środka wkłada utworzony w kroku "4" pakiet TCP.
6. Ponieważ adres 213.180.130.200 jest spoza naszej sieci to system operacyjny kieruje pakiet TCP/IP do routera / bramy internetowej, pod adres 192.168.1.1.
Ethernet:
7. System operacyjny wie, że łączę się do sieci przez kartę ethernet 10/100, odpytuje więc protokołem ARP pod jakim numerem MAC jest dostępny adres IP 192.168.1.1. Odpowiedź: "00:40:F4:A7:B7:58".
8. Sterownik karty sieciowej podaje, że mój numer MAC to "00-C0-4F-F8-61-BC". System operacyjny prosi sterownik o przesłanie ramki ethernet z 00:C0:44:F8:61:BC na 00:C0:4F:F8:61:BC z zawartością wcześniej utworzonego pakietu TCP/IP.
Routing:
9. Nasz router (192.168.1.1) odbiera pakiet i orientuje się, że musi go przesłać dalej do routera brzegowego jednego z naszych operatorów. Router po stronie operatora przesyła pakiet do kolejnych routerów w internecie, te znowu do kolejnych, tak długo aż pakiet nie trafi do docelowego adresu 213.180.130.200.
10. Serwer Onetu pod adresem 213.180.130.200 odbiera pakiet, odkodowuje go i przesyła zawartość strony w drugą stronę, analogicznie tworząc odpowiednie pakiety.
Temat: Zakończono test międzyplanetarnego Internetu
Zakończono test międzyplanetarnego Internetu

http://pl.wikinews.org/wi...rnego_Internetu

NASA poinformowało o pomyślnym zakończeniu pierwszych testów międzyplanetarnej sieci łączności wzorowanej na Internecie.

JPL, ośrodek naukowy NASA, zastosował nowatorskie oprogramowanie Disruption-Tolerant Networking (DTN, sieć tolerująca przerwania) o przesłania zdjęć na i z statku kosmicznego odległego od Ziemi o 32 miliony kilometrów.

"To pierwszy krok w celu stworzenia zupełnie nowego środka łączności kosmicznej, międzyplanetarnego Internetu", mówił Adrian Hooke, menadżer zespołu architektury sieciowej, technologii i standardów NASA.

Prace nad nowym protokołem sieciowym, różniącym się od TCP/IP z którego korzystamy używając Internetu, trwały od 10 lat. Duży udział w nich miał Vint Cerf, wiceprezes Google.

Internet międzyplanetarny musi być odporny na przerwania, opóźnienia i rozłączania sieci, co często zachodzi w przestrzeni kosmicznej, np. podczas burz słonecznych, zasłonięć statków przez planety, itp. Opóźnienia w łączności z Marsem trwają między 3 a 20 minutami.

W odróżnieniu do TCP/IP, DTN nie zakłada stałego połączenia między komunikującymi się końcówkami sieci. Zaprojektowano go tak, aby pakiety danych nie były tracone, gdy nie znaleziona zostanie droga do ich dostarczenia do celu. Każdy węzeł sieci przechowuje pakiety tak długo jak jest to potrzebne do przekazania ich do kolejnego węzła, bliższego miejscu docelowemu. Taka metoda przechowania-przesyłania zapewnia, że informacja nie zostanie utracona w przypadku, gdy w danym momencie nie ma drogi do dostarczenia jej do celu.

"Dzisiaj, operatorzy muszą ręcznie planować każde połączenie i wprowadzać komendy decydujące jakie dane przesłać, kiedy je przesłać i dokąd", opisuje sytuację Leigh Torgerson, menadżer centrum operacyjnego DTN. "Ze standardem DTN wszystko to będzie można zautomatyzować".

Testy łączności trwały miesiąc, od października. Wzięła w nich udział sonda EPOXI, która za dwa lata dotrze do komety 103P/Hartley.

"Nasze wczesna sieć ma 10 węzłów", mówił Scott Burleigh z JPL, główny inżynier oprogramowania eksperymentu. "Jednym z nich jest Epoxi, który symuluje łaziki marsjańskie, a pozostałe do orbitery Marsa i stacje naziemne".

Kolejną fazą testową będzie użycie DTN na stacji kosmicznej ISS, latem przyszłego roku.Temat: Likwidacja TPF O/Zielona Góra
W dn. 30 września br., w trakcie Walnego Zebrania TPF O/Zielona Góra, członkowie Oddziału jednogłośnie podjęli decyzję o likwidacji Oddziału Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Bezpośrednim powodem kasacji oddziału była niemożliwość dokonania wyboru nowego składu Zarządu Oddziału na skutek zrezygnowania przez dotychczasowego Prezesa – K. Motyla z kandydowania. Pośrednim powodem był brak aktywności i zaangażowania większości członków w działalność Oddziału.

Wniosek o likwidacji TPF O/Zielona Góra zostanie niebawem przesłany do Zarządu Głównego TPF i do Prezesa TPF.

Jednocześnie większość członków TPF: Andrzejewski T., Harber R., Motyl K., Panufnik J., Stachowski D., Szukiełowicz Z., Wrzaszcz M. podjęli decyzję o wypisaniu się z Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Kolega Bazan A. zostaje w TPF.

Na zebraniu podjęto również decyzję dotyczącą majątku trwałego TPF O/Zielona Góra:

* dokumentacja księgowa i archiwalna Oddziału zostanie przekazana do Archiwum Państwowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
* tablica informacyjna nt. TPF O/Zielona Góra zostanie do 15 października zdemontowana z budynku Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie
* wszystkie numery pisma wewnętrznego "Bastion" (po 3 egzemplarze) zostaną bezpłatnie przekazane na rzecz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze celem umieszczenia ich w Dziale Regionalnym
* środki finansowe w wysokości 233 zł (słownie: dwieście trzydzieści trzy złote) pochodzące ze składek członkowskich zostają w dyspozycji T. Andrzejewskiego celem opłacenia serwera utrzymującego stronę internetową TPF O/Zielona Góra
* wszelkie pieczątki TPF O/Zielona Góra oraz Koła Nowosolskiego TPF zostaną komisyjnie zniszczone w obecności K. Motyla i T. Andrzejewskiego
* schrony nr 712, 711, 708, 710, 702 wraz ścieżką dydaktyczną zostają czasowo przekazane na rzecz K. Motyla, który został zobowiązany do uregulowania statutu prawnego w/w budowli.
* 2 szt. antyram oraz 1 szt. żyłkowej wykaszarki spalinowej zostaje czasowo i bezpłatnie przekazane na rzecz K. Motyla Zezwolono na ich bezpłatne przekazanie na rzecz Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.
* majątek TPF O/Zielona Góra pochodzący z eksploracji budowli obronnych (np. dwudzielne drzwi pancerne typu 17P7, wentylator HES 1,2 m3/min wraz podstawą, filtr wstępny, itp.) zostaje przekazany do zbiorów prywatnych K. Motyla celem ich wykorzystania na wystawach. Jednocześnie K. Motyla zobowiązano do nieodsprzedawania owych eksponatów. Zezwolono na ich bezpłatne przekazanie na rzecz Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.

Szczegóły dotyczące Zebrania Walnego TPF O/Zielona Góra zostaną niebawem zaprezentowane w "Protokole". Informujemy, że egzemplarze "Protokołu z Zebrania" zostaną przesłane do wszystkich, obecnych i byłych członków TPF wdzących w skład nieistniejącego Oddziału Zielonogórskiego. Egzemplarz protokołu zostanie przesłany również do Zarządu Głównego TPF.

Celem podtrzymania i kontynuowania wieloletnich znajomości i 12-letniego, niekwestionowanego dorobku TPF O/Zielona Góra zostaje zawiązana Grupa Miłośników Fortyfikacji "Reduta".
Krzysztof Motyl

Żródło: www.tpf.and.plTemat: Dark Harvest
Sheaf, enklawa astropatów, 22 martius 831.M41, godz. 18.25

- To w zasadzie pytanie do mojej pani – odpowiedział wymijająco Allard – Niemniej jednak powiem, że to bardzo zawiłe zagadnienie. Byłem przy rozmowie pani Saville z pozostałymi astropatami i wiem, że wszyscy troje próbowali zlokalizować źródło tej diabolicznej aury.

- Z jakimi wynikami? – zaciekawił się Ravion – O ile oczywiście mogę zapytać?

- Pani Saville upoważniła mnie do szczerej rozmowy w jej imieniu, więc myślę, że nie naruszę żadnego protokołu zdradzając, iż wyniki były... rozczarowujące.

Cóż, na ile ta rozmowa jest szczera, wie tylko Bóg-Imperator, pomyślał Ravion, ale niech będzie, że ci wierzę, przynajmniej na razie.

- Nie jesteście w stanie zlokalizować przynajmniej w przybliżeniu źródła aury? – psionik Ordo pozwolił sobie na lekki grymas rozczarowania.

- Cztery odnotowane mentalnie inkursje miały miejsce w Sheaf i wystarczy nadstawić dobrze ucha, by się dowiedzieć, gdzie miały miejsce: w Twierdzy Barleystone i w siedzibie Administratum. Najpierw blokowany przez Maisquina Quinoa, a potem tańczący na sznurkach kleru Martens nie dopuścili nas do miejsc zbrodni, chociaż myślę, że mogliśmy pomóc dokonując tam odpowiedniego seansu postinkursyjnego. Nie, duchowni uznali, że dla dobra Kościoła i Orbell Quill mentatów należy trzymać z daleka od tej sprawy.

Allard sięgnął po leżącą obok kieliszków elektrokartę, zerknął wystudiowanym gestem na jej ekran, chociaż Ravion pewien był, że konkordialista mógł mu przekazać stosowne informacje bez zaglądania do nośnika danych.

- Cztery prawie identyczne pod kątem czasu trwania echa. Pierwsze astropaci odczuli 10 marca, drugie 12 marca, trzecie dzień później. Czwarte pojawiło się ze sporym opóźnieniem w stosunku do pierwszych trzech, 19 marca. W każdym przypadku była to przejściowa katatonia trwająca od trzech do ośmiu minut, połączona z silną traumą. W każdym przypadku musieliśmy korzystać ze środków farmakologicznych w celu wybudzenia ze śpiączki. Pani Saville oraz panowie Moers i Antonow to bardzo doświadczeni astropaci, więc nie odważyłbym się podważać ich zgodnego twierdzenia, że w czasie emisji każdego echa w wymiarze materialnym przebywała istota pochodząca z Drugiej Strony.

- A jak się to wiąże z fizycznymi efektami inkursji? – spytał Solomonita, chociaż praktycznie znał już odpowiedź na swoje pytanie.

- Och, efekty fizyczne okazały się wyjątkowo namacalne, zwłaszcza w kwestii mozolnego zbierania szczątków ofiar – Allar pozwolił sobie na zaserwowany chłodnym tonem czarny żart, ale jaźniomanta doskonale wyczuwał jego napięcie – Trzy pierwsze ofiary są powszechnie znane. Asesor Hosterman, dyrektor Garner i komendant Quinoa oraz kilku mundurowych Magistratum, którzy mieli pecha znaleźć się w niewłaściwym czasie zbyt blisko swych przełożonych. Tożsamości czwartego celu nie znamy, doszły nas jedynie słuchy, że był to jakiś niższy rangą oficer śledczy Magistratum, co nie bardzo pasuje do pierwszych trzech mordów. W każdym przypadku brak żyjących świadków inkursji... co chyba zaoszczędziło wam nieco zachodu, prawda? Słyszałem, że Oficjum zwykło trwale usuwać osoby mające bezpośredni kontakt z Drugą Stroną.