Protezy stomatologiczne

Oglądasz wiadomości wyszukane dla zapytania: Protezy stomatologiczne

Temat: KTO DZIS JESZCZE MYJE ZEBY ?
JAko specjalista w tej dziedzinie, prowadze wlasny gabinet stomatologiczny w Poznaniu z filia w Warszawie, chcialbym wreszcie podkreslic, ze mycie zebow jest szkodliwe dla zdrowia i dla samych zebow! Potezne lobby producentow szczoteczek, past i preparatow do pielegnacji uzebienia od dziesiatkow lat nie pozwala na ujawnienie prawdy! Nic w tym dziwnego, idac reka w reke z producentami protez stomatologicznych doprowadzaja nasze zdrowie do ruiny! Dlaczego dentysci nosza na ustach maski? czy ktos sie nad tym zastanawial? Otoz dlatego, ze smierdzi im z ust! A smierdzi dlatego, ze nie myja zebow! Kto ak kto ale oni wiedza co dla zebow jest dobre!

Temat: leukoplakia
Leukoplakia jest pojęciem bardzo nieprecyzyjnym, przez co nie lubianym przez naukowców, natomiast chętnie używanym przez klinicystów.

Leukoplakia, inaczej rogowacenie białe jest określeniem makroskopowym białej, nieregularnej zmiany o rozmaitej powierzchni.

Często zmiany te umiejscowione są na błonie śluzowej:
- jamy ustnej,
- części pochwowej szyjki macicy,
- krtani ( pachydermia, keratosis).

Określenie zmiany mianem leukoplakii nie niesie za sobą informacji o tym czy jest to zmiana nowotworowa, czy nie.

Na to pytanie odpowiedzi może udzielić jedynie badanie histopatologiczne, czyli badanie mikroskopowe pobranego ze zmiany materiału.

Sposobów zwalczania leukoplakii jest wiele, wybór jednego z nich zależy od przyczyny, umiejscowienia, oraz charakteru(zmiana złośliwa/niezłośliwa) zmiany.

Leukoplakia będąca tzw. zmianą odczynową np. na źle dopasowaną protezę stomatologiczną, czy występująca u palaczy, o ile nie budzi niepokoju histopatologa jest "leczona" modyfikacją protezy, lub zaprzestaniem palenia i często usunięcie przyczyny tej patologii skutkuje wyleczeniem.

Inaczej przedstawia się sprawa leukoplakii idiopatycznej, czyli powstałej bez wyraźnej przyczyny, gdzie są małe szanse na samoistne wyleczenie.

W tej sytuacji często konieczne staje się usunięcie zmiany (np. operacyjne, czy przy pomocy krioterapii, lub laseroterapii)

Wyboru metody postępowania dokonuje lekarz, kierując się głównie wynikiem badania histopatologicznego.

Pozdrawiamy
Internetowy Poradnik Dermatologiczny

Temat: PILNE!!!! uszkodzenie protezy zęba
Tak Jefcia, tylko że wchodzimy w obszar mniemanologii stosowanej wychodżący poza właściwości służby bhp. Myślę że dla nas ważniejszy jest przypadek uszkodzenia protezy (tu stomatologicznej) w obróbce pod katem kwalifikacji lub nie zdarzenia za WPP. Wydaje mi się że kwalifikacja tego zespołu pomimo braku ewidentnego urazu - WPP jednak jest i dokonana kwalifikacja m. zd. była właściwa.
A Wy jak myslicie?Temat: ECU, EURO, CONTINENTAL, Funt Europejski 2005| Nie, Niania nie byla szczerbata.

| W koncu sie zdecyduj, czy szczerbata , czy z proteza ;-)

z proteza, ale z obluzowanymi trzonowcami dwoma, reszty brak bo juz
wypadly, stad te swisty

Marty


rozumiem ze uczysz sie stomatologii ;-)

Temat: Nowe niesmiertelniki


Swoją drogą ciekawy jestem, co się z tym tytanem tak strasznego dzieje
przy  tej stosunkowo jak na metal niewysokiej temperaturze.


    Nic, autor tej tezy coś sobie zmyśla lub coś mu się pomieszało, no, coś
mu tam - jak zwykle - dzwoni (tj. w niektórych stopach tytanu w tej
temperaturze zmniejsza się wówczas wytrzymałość na rozciąganie). Ów
człowiek nawyraźniej nie wie - że tytan ma tak wysoką temperaturę topnienia
(ponad 1600° C, stąd trzeba go odlewać w warunkach próżniowych czy osłonie
argonowej), że jest używany jako... materiał ognioodporny. Tak, właśnie ta
blacha tytanowa, o której sobie tutaj wymyśla sobie zabawne historyjki.

    Bełkot kolejnego tutejszego specjalisty o uczuleniach na tytan (sic!)
jawi się wyjątkowo zabawny, gdy człowiek zdaje sobie sprawę, do czego jest
używany, właśnie jako... tworzywo stosowane w implantach stomatologicznych,
protezach (np. przełyku, stawów) i innych rozwiązaniach w medycynie (w tym
w chirurgii plastycznej), bowiem jego *podstawową* właściwością jest to, że
właśnie *nie* *wywołuje* reakcji alergicznych.

    I tak dalej można komentować wywody tych dwóch osobników. Śmiech pusty
ogarnia, gdy zerknie się na te wszystkie urojenia i "mondre" wyliczenia,
czego to nie robili i gdzie nie byli, czego nie zamawiali i co mają na
biurku i tak dalej, gdy tymczasem rzeczywistość okrutnie skrzeczy ;o)

    REMOV

Temat: Mialem bum. Podobno wjechalem na czerwonym swietle...?
do tco_tm:
miałem nieszczęście znaleźć się w sytuacji twojego przeciwnika. Stało się to kilka lat temu, kiedy miałem poważnie zmasakrowaną (oczywiście jeszcze przed tym wypadkiem) skodę - lista uszkodzeń - sprasowany niemal LP błotnik, całość budy skopana przez dresów na bródnie, jeszcze dodatkowo ślady korozji tu i tam.
Opis wypadku:
- ja na prawym pasie z trzech,
- gęsty ruch, ale mój pas już wolny i zielone,
- ruszam a zza żuka wyjeżdża ostatni ze zjeżdżających ze skrzyżowania (nie widziałem! ),
- boom & boom again, 3 skorupy nie licząc mojej.

Dalej wiadomo co: pyskówka na pół dzielnicy bo taksówkarz specjalnie walnął swoją ruiną żeby odszkodowanie dostać. Zjechałem, zamknąłem wszystkie drzwi i szyby, nie rozmawiałem, bo bałem się o całość protezy stomatologicznej. Czekając na misiaczki ukochane już widziałem jak to co ja dam nie przewyższy tamtych zbulwersowanych. Postanowiłem nie dać nic, skoda i tak się sypała, a pizet nie płacil już wtedy jak za dawnych lat.

misie przyjechały, tamte głąby w swojej głupiej pewności swojej racji nie dały, a ja zaprezentowałem postawę olewczą i co się okazało na kolegium? niewinny. i tak też się czułem zgodnie ze swoim sumieniem. Nie mialem możliwości zobaczyć, że jeszcze jakiś biedak ma zamiar wjechać na mój pas po 20-tu sekundach od załączenia zielonego.
Temat: spadająca proteza
powiem więcej,nowa proteza nie powinna się też chwiać podczas jedzenia!!!mam doświadczenie,nie bezpośrednie co prawda ale jednak...:)moja mama zrobila w ciągu sotatniego roku dwie protezy:pierwszą na kasę chorych za dopłata za tzw materiał antyalergiczny i drugą w prywatnej klinice stomatologicznej,za cenę niewiele przekraczającą dopłatę w poprzednim przypadku.no i oczywiście jedna proteza ma się do drugiej jak dzień do nocy.ta państwowachwiała się na wszystkie kierunki przy jedzeniu czegokolwiek no i uciskała boleśnie dziąsło natomiast protezka prywatna;)jest rewelacyjna przylega idealnie,nie wymaga nawet codziennego zdejmowania(nie mam pewności czy to dobrze,że nie jest codziennie wyjmowana).w związku z powyższym radzę domagać sie poprawiania protezy,jej szczelności itp tak długo aż będziesz się w niej czula komfortowo. dużo tu chyba zależy od materiałów użytych do robienia wycisków.w przpadku tej protezy na kasę wyciski były jak gąbeczka po zaschnięciu-nie da się chyba na czymś takim zrobić dopasowanej protezy.życzę wytrwałości i determinacji-nie daj się zbyć byle czym;)Temat: Dentysta w Gdańsku - kto naprawi fuszerki innego?
Haniu,kilka wyjaśnień jeszcze z mojej strony.Co do protez-niezbędne jest kilka wizyt i tego nikt nie zmieni.B.rzadko zdarza się np.przybardzo małych brakach,że jest to wycisk i oddanie ale takich protez akurat nie powinno się robić.Jeśli Twoja mama tak zrobiła to być może robiła to u tech. ale też nie wiem jak może on te etapy pominąć.Co do wykonywania protez przez techników to ogranicza ich to iż nie mogą oni leczyć ,a protetyka jest leczeniem .Co dorachunków to sprawa też nie jest taka prosta,w rachunku nie powinno się wypisywać konkretnie zrovionej pracy:atylko-usługa stomatologiczna lub protetyczna,a to z dwóch względów:1.Ponieważ stanowi to tajemnicę lekarską tqkże i przed urzędnikami US a także z tego względu iż usługi te są odp. zakwalifikowane w katalogu usług jako protezy(niezależnie czy będzie to most czy korona czy proteza).Rachunek więc w ten sposób dowodzi tylko sumy roszczenia.Tak jak pisała Moskirz,dokumentem jest karta pacjenta.Do lekarza należy aby dobrze wykonałswoją pracę,prawidłowo odbudowałpunkty styczne itp.czyli to oczynm pisze autorka wątku.A ja akurat jesem z Gdańska.Temat: O implantach.
Czekam na znalezione przez was artykuły, teksty i nie wiem co jeszcze o implantach i rzeczach z nimi związanych.

Ja na razie zapodam coś takiego:

Implant
Osseointegracja
Osseointegracja (PDF)

Ogólnie implant to chyba słowo pokrewne z protezą:

Protetyka - dziedzina wiedzy z pogranicza medycyny i techniki, zajmująca się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych przy pomocy sztucznego materiału zastępczego (protezy).

Ze względu na obszar zainteresowania, wyróżniamy:

* protetykę stomatologiczną
* protetykę słuchu
* protetykę naczyniową
* protetykę ortopedyczną
* protetykę regionów ważnych ze względów estetycznych (proteza ubytków w twarzy, proteza sutka po mastektomii, proteza jądra itp.)
* optykę okularową

Czekam też na wsze pytania, może sam dowiem się dzięki temu czegoś ciekawego.

[ Dodano: 2007-06-17, 11:56 ]Temat: Mistrz marketingu
http://wiadomosci.onet.pl...ie_lokalne.html

Kilkuset oszukanych przez dentystę
Nawet kilkuset pacjentów mogło zostać oszukanych w prywatnym, prowadzonym przez Włocha, gabinecie stomatologicznym w Krakowie - informuje RMF FM.
W zakładzie stomatologicznym wykonywano protezy i inne zabiegi stomatologiczne bez stosownych uprawnień, wykorzystywano też złe materiały dentystyczne.

Policję, jak donosi RMF FM, powiadomili sami pacjenci, kiedy okazało się, że ich zęby były źle leczone.

Za wykonanie protez pacjenci płacili od 19 do 30 tysięcy złotych.

Biegli powołani przez policję stwierdzili, że zarówno jakość materiałów jak i poziom świadczonych usług były daleko odbiegające od normy.

Policja zatrzymała dwie osoby, w tym właściciela gabinetu - informuje RMF FM.

Ceny miał konkretne.Temat: sww na usługi stomatologiczne i usługi protetyczne
Ja także jesetm zainteresowany tym tematem, z tego co mi wiadomo jeżeli chodzi o usługi protetyczne np. naprawa protez zębowych jest ze stawką 7% a wyrób protez na zlecenie gabinetu stomatologicznego ze stawką 0% a tak na marginesie nie posługujemy się już SWW tylko PKWiU i dla proteż zębowych jt to 33.10.17
PozdrawiamTemat: spadająca proteza
Generalnie jeśli chodzi o materiał niealergizujący może chodzić o akryl bez dodatku barwników , które jak wszyscy wiemy również mogą stanowić alergen.Jeśli chodzi o kontakt techników z pacjentem i argument o bublach robionych przez dentystów to jest on zgoła bzdurny - w większości protezy przecież wykonywane są przez techników - wracając do kontaktów z pacjentem - bezzębie i braki zębowe są stanem chorobowym i jako takie podlegają leczeniu przy pomocy leku jakim jest proteza zależnie od wskazań stała lub ruchoma (nie jest to moja interpretacją ale m.in.prof.Spiechowicza czy Tejchman z AMG).Technikowi nie wolno więc leczyć gdyż nie ma do tego uprawnień - wolno mu natomiast skleić protezę,dobrać indywidualnie kolor zębów co odbywa się z korzyścią dla pacjenta.Jeśli zaś jakaś procedura wymaga bezpośredniego kontaktu z pacjentem nie wolno mu jej wykonać gdyż jego wykształcenie nie obejmuje takiej możliwości - mikrobiologia , etyka , medycyna ratunkowa o braku organów odpowiedzialnych za kontrolę (nie słyszałem o Izbie Techników) m.in.Jeśli więc jakiś technik zechce jednak wykonywać procedury zarezerwowane dla lekarza stomatologa , lekarza dentysty i higienistki stomatologicznej doradzałbym najprostszą drogę do celu - pięcioletnie studia medyczne kończące się uzyskaniem dyplomu lekarza stomatologa , za jakiś czas lekarza dentysty.Koniec i kropka , a kto sądzi inaczej niech skieruje swoje żale do prokuratury...Temat: reklamacje u dentysty


kontunuje leczenie - nie była prawidłowo wykonana. Protezka bardzo uciskała, zęby były wrażliwe na gorąco i wg opinii innych były
źle zacementowane.


gdby byly zle zacementowane bolaly by jeszcze na zimno, a nie tylko
na goraco. poza tym nie mozna klinicznie sprawdzic zlego zacementowania, oprocz takiego, ze korona spadla czy w jakikolwiek sposob
jest ruchoma. zakladam, ze w to pojecie nie wlaczasz np zle dopasownie korony, i zacementowanie jej w takim polozeniu. w innym
przypadku sa to tylko i wylacznie hipotezy, zeby tylko cos powiedziec, najczesciej zlego. piszesz o ucisku protezy, zakladam wiec
ze jest to proteza szkieletowa, i to juz klinicznie trzeba stwierdzic, czy rzeczywiscie cos takiego ma miejsce. zwykle poczatkowo
takie
protezy nieco uciskaja, ale tego przez internet nie mozna
ocenic. nie wierze jakos w omdlenia spowodowane uciskiem
protezy.
zapewne ta pani, jesli jest stomatologiem, ma pozwolenie na
wykonywanie zawodu w tym uslug protetycznych.
podpieranie sie opiniami innych dentystow, czy studentow
stomatologii nie jest najlepszym wyjsciem, jesli juz
masz jakies problemy i pretensje, sprawe trzeba zalatwic
droga formalna, czyli nalezy zaczac od izby lekarkiej.

iwon(k)a

Temat: miękka proteza
Nową alternatywą dla pacjentów z częściowymi lub całkowitymi brakami uzębienia są protezy ruchome wykonane z nylonu. Jest to elastyczny materiał, który w pewnym zakresie dopasowuje się do śluzówki i nie powoduje problemów z użytkowaniem. Dodatkowo grubość takiej protezy jest cieńsza od protezy akrylanowej. Jest to materiał godny polecenia, coraz szerzej stosowany przez lekarzy stomatologów i doceniany przez pacjentów.Warto pamiętać, że nie do każdego pacjenta pasuje każda metoda. I tutaj lekarz po zbadaniu pacjenta może zaproponować stosowne leczenie.Temat: Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę.

a stomatologom akurat na TAKICH pacjentach

Ani pacjentom na takich stomatolorzków.

Cały "jad" wypisywany na tym forum pod względem chirurgów z Suchej jest stekiem bzdur i bezradnością stomatologów na swoją pazerność.

Byłem tam, i z całą stanowczością stwierdzam że gabinet i usługa usuwania zębów w znieczuleniu ogólnym jest POEZJĄ i i namiastką raju na ziemi.

Jest dwóch chirurgów specjalistów i dwóch anestezjologów z specjalizacją, zabiegi poprzedzone są DOKLADNYM badaniem i niema szans na zabieg jeżlei są jakieś problemy z zdrowiem.

Sam zabieg do "śliczna bajka" drzemiesz i budzisz się szczęśliwy z nie "rozbabranymi" dziąsłami jak to zawsze bywa w tradycyjnych ekstrakcjach
Było tam mnóstwo ludzi i gadka że moda na Suchą mija jest śmieszna, terminy są po 2 miesiące do przdu pozajmowane.

Co się dotyczy protez to jest to WOLNA NIEPRZYMUSZONA WOLA każdego pacjeta, i chyba "milion" razy słyszałem że jest to proteza tymczasowa, na dodatek każdy kto się zdecyduje musi to potwiedzic podpisem.

Całość kosztuje 220 zł + 20 zł panoramiczne zdięcie i to własnie jest najgłówniejszym powodem że "trafia" stomatologów i wypisują kretyńskie teksty na temat "szarlatanów" z suchej.

Wierzę że będą służyć ludziom do końca świata bo są świetni i NIE PAZERNI .

Tyle !!!Temat: Proteza
Pracuje w zawodzie technika od 25 lat i jak dotad nie nazekalem na brak pracy zlecanej przez lekarzy.Pacjentow ktorzy chcieli zrobic proteze na lewojak wy to mowicie nie przykmowalem bo szczerze mowiac nie mialem na to czasu.Lekarze powtarzali mi ze sa zadowoleni z mojej pracy itp itd.Wspolpraca ukladala sie swietnie.Po likwidacji panstwowej protezowni wszyscy technicy zostali tylko na swoim i tu zaczely sie dziac cyrki.Niektorzy powywieszali wielkie banery ze wykonuja protezy a jeden to sie nawet oglosil w gazecie ze szybko pelen zakres i na raty w Zaglu.I co??I nic!!!Lekarze maja to gleboko w d... choc oficjalnie sa strasznie oburzeni.Ale...Ostatnio przyszla do mnie delegacja kilku stomatologow z zadaniem obniozenia cen bo tamten technik robi za tyle i tyle i jak ja nie obnize to beda nosili prace do niego.Nie przeszkadza im to ze on odbiera im prace wazne jest to ze robi tanio.Jestem ostatnia osoba ktora pochwala somodzielne majsterkowanie technika w ustach pacjenta ale ponizej swojej ceny juz nie zejde a zawodu zmieniac tez juz nie zamierzam i jak tak dalej pojdzie to tez zaczne robic sam, niestety:(czy nie uwazacie ze stomatolodzy i technicy powinni razem zwalczac taki proceder??zbojkotowac takiego goscia.Przeciez jak sie wyeliminuje takie praktyki toi bedzie to z korzyscia dla obu stron.Dlatego zamast klocic sie i wzajemnie oskarzac moze razem na tym forum wymyslimy cos zeby z tym skonczyc!!co wy na to??Temat: porcelana u technika
nie jestem stomatologiem,więc możesz mi uwierzyć.sprawa, której piszę nie dotyczy koronek ale samodzielnej pracy technika:D moja siostra robiła sobie protezkę uzupełniającą-szóstki ,siódemki .robiła to jak należy w gabinecie stomatologicznym ,niestety proteza była źle dopasowana,uwierała strasznie i jak mówiła siostra ściągała na jedną stronę.pani technik zaprosiła siostrę do swojego gabinetu,poprawiała,uszczelniała,w końcu stwierdziła,ze pani doktor źle miarę bierze i...zaproponowała,ze zrobi protezę jeszcze raz od początku sama(wyciski itd.).niestety proteza wyszła jeszcze gorzej,była jeszcze ciasniejsza i niedopasowana.siostra zrezygnowała z dalszych poprawek i zmieniła gabinet,zapłaciła jeszcze raz i teraz ma naprawdę porządne uzupełnienie uzębienia:D.Temat: PILNE!!!! uszkodzenie protezy zęba

Jest to jednak bardzo ciekawy "problem". Pomijając całer nieszczęście pracownika oczywiście. Nie jestem taki pewien jak traktować takie wszystkie implanty. Jeżeli doszłoby do uszkodzenia np. implantu stawu biodrowego to również nasze dywagace potoczyłyby się w tym samym kierunku? Myślę, że trochę inaczej! Granica przebiega chyba czy coś jest na stale zespolone czy nie. Gdyby to była np. złota koronka na zębie i wyleciałaby wraz z kawałkiem zęba stałego to będziemy ważyć czy tego zęba było tyle czy troszkę więcej a może troszkę mniej?
Daliście mi do myślenia

Implant stawu biodrowego jest związany trwale z organizmem i jest jego częścią. Sztuczną, ale jednak częścią. Nie ma możliwości wyjęcia sobie implantu np. do czyszczenia. Podobnie wygląda sprawa innych implantów czy protez. Jednak medyczna definicja protezy i implantu istnieje i dlatego powinien w takiej materii wypowiedzieć sie sąd w oparciu o opinie biegłych stomatologów (czy lekarzy właściwej specjalności).
Jednak bez względu na to czy zostanie takie coś uznane za WPP czy też nie, nie ulega wątpliwości, że pracownik doznał uszczerbku finansowego, bo musi ponieść koszty leczenia. I te właśnie koszty powinny mu być zrefundowane, obojętne czy jest to ZUS, czy też pracodawca.Temat: Proteza
dzieci, nie sprzeczajcie się. póki nie spotkałam lekarza, to od stomatologow słyszałam, że resztki moich zebow przeszkadzają w planie leczenia (=dwa kawały akrylu góra-dól, i poszła stara won); ale spotkałam. Poki nie spotkałam techniczki słyszałam ze tu nie ma co przeszkadzac, ale spotkalam - nabiedziła się, stracila kupe czasu (a więc kasy, bo w tym samym mogła zrobić 2 protezy, a ona cyzelowała moj towar), ale ja jestem prawie normalna (jest wygodnie). Dostajemy tytuły, wykonujemy swoje zawody, stosujemy x systemow średniowiecznej gildii (nie zeby uslugi nie taniały - żeby pacjenta ochronić, oczywiście), ale albo umiemy robic to co robimy i zalezy nam, albo nie. Życzę Anecie, koleżance która szuka wykonawcy protezy aby trafiła na zespół lekarz-technik. Jesli trafi do albo do stomatologa, albo do protetyka może być masa przykrości w eksploatacji sprzętu (24 h na dobe, wszyscy to widza; lody w waflu nie wchodza w gre, boli i obciera, spada, wykrzywia stawy skroniowo-żuchowowe - leb boli bez przerwy, i szczeka boli). PozdrawiamTemat: Sucha Beskidzka
No witam właśnie wróciłem z SB i nie sciemiaj że tam byłeś bo ja jeszcze tylu ludzi zadowolonych nie widziałem. Bez bólu, bez opuchlizny i zrobione u chirurgów stomatologów (dr nauk nedycznych) Przyjeżdzaja tam ludzie z Niemiec, Włoch, Francji no i cała Polska.Obsługa profesjonalna z badaniami. Nie każdy może poddać sie takiemu zabiegowi. Mam usunięte 10 zębów i mam 2 protezy. Na swoim terenie nie widziałem że by ustawiali ząb po zębie a tam to robią.Nie widać że to sztuczna szczęka . Hahahaha polecam wszystkim to jest cos niesamowitego i za tanie pieniądze. A co do protezy to kazdą trzeba wymienić po jakimś czasie. Jestem gotowy za takie tanie pienądze znowu jechać do Suchej Beskidzkiej tylko po protezę. Hahahah jaki świat jest pięky z zębami.Temat: trudny wybór....
straciłem górną lewą jedynkę....historia zagmatwana więc sobie podaruje dlugie opowieści... moja dentystka namawia mnie na proteze szkieletową bo twierdzi ze szkodza niszczyć dwa piękne zęby żeby zrobić most ( dwójkę trzeba by było umartwić a jedynkę tylko oszlifować) mam pytanie do wszystkich któży przeżywali podobne rozterki i do czytających lekarzy stomatologów : co radzicie... jakie zagrożenie niesie oszlifowanie zębów, czy proteza szkieletowa jest trudna do zaakceptowania ( czytałem że adaptacja jest łatwiejsza niż w przypadku akrylu , przez moment miałem proteze natychmiastową akrylową ale po paru dniach wywaliłem to coś bo bolały mnie nawe włosy na głowie) proszę o opinie wszystkich życzliwych zaprotezowanych w jeden lub drugi sposób pozdrawiam PawełTemat: Implanty
Szukam kompetentnego stomatologa,który poradzilby mi bo mam problem z dolnym uzębieniem.Posiadam braki skrzydlowe w żuchwie.Nie mam od 5 do 8 po obu stronach.Mój stomatolog zaproponowal mi proteze szkieletową,poniewaz do zaczepienia mostów porcelanowych nie posiadam zębów na koncu.Jedna jako osoba młoda wzbraniam sie przed posiadaniem protezy.Myśle o implantach w miejscu 8 i doczepieniu mostów.Zdaje sobie sprawe,że bedzie to bardzo kosztowne,jednak w moich stronach nie ma stomatologów którzy to wykonują.Chcialabym wiedziec w jakiej granicy miesci sie koszt implantów dwóch ósemek.I czy proteza zatrzaskowa bylaby rozwiązaniem tanszym,a moze nawet lepszym.Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi,bo mam omostowaną góre i musze mieć podparcie dla zębów górnych,więc troche mnie to pili.Temat: Złoto w materiałach stomatologicznych.
Jedyne wydawnictwo na swiecie ,ktore skatalogowalo wszystkie materialy stomatologiczne w tym i ponad 400 stopow ,podajac przytym ich dokladne dane techniczne jak rowniez sklad chemiczny stopow to Dental Vademecumwydane w RFN i aktualizowane co 2 lata.cena aktualna 75 Euro.W Polsce posiadaczem jest Instytut Stomatologii UJ.Dalem im w w prezencie.Jest to wydawnictwo malo znane nawet na Zachodzie ,ale jakze waznew wykonawstwie protetycznym ,rozeznaniu materialowym w swiecie, certyfikacji protez,nie mowiac juz o weryfikacji powaznych badan naukowychPozdrawiam serdecznie.Jacek NoconTemat: SPECJALIŚCI
olo, wracając do poczatku: mam nadzieję, że wiekszość sprzedaje protezy nie mając specjalizacji w tym kierunku. Bo to oznacza, że te protezy są lepsze. Osiągnięcie specjalizacji w dzisiejszej dobie zabiera tylko czas, który mozna przeznaczyć na naukę i zdobywanie doswiadczenia u mądrzejszych od siebie. Nie daje to niestety tytułów naukowych, daje za to umiejetności. Specjalizacja taka, jak chcą to rozumieć akademicy, którzy ją (dez) organizują polega niestety głównie na stracie czasu. Przeżyłem 25 lat swojego życia zawodowego bez specjalizacji i jestem jedynie lek. dent. Co nie oznacza, że nie uważam się za specjalistę w niektórych dziedzinach stomatologii. Ślusarz, który potrafi rozbroić zakleszczoną Gerdę to też specjalista. Naprawdę w niczym nie jesteś dość dobry, żeby przestała cię razić nazwa tego kawałka Forum?Temat: masakra przy usuwaniu ósemki
Drodzy pacjenci! Jeżeli już żeglujecie po forum czytajcie odpowiedzi na wasze pytania pisane przez dentystów. Wiele Waszych kłopotów z różnego typu zabiegami bierze się z tego, że nieumiejetnie wybieracie dentystów u których robicie te zabiegi. Do obżydzenia można czytać na tym forum horory o usuwaniu zębów. Gdzie Wy chodzicie? Po jaką cholerę męczycie biednych dentystów ogólnych dłutowaniem ósemek? Od trudnych zabiegów chirurgicznych są chirurdzy stomatologiczni lub w trudniejszych przypadkach szczękowi. Od protez protetycy, od aparatów ortodonci. Dlaczego żadnemu pacjentowi nie przyjdzie do głowy iść z bólem gardła do ginekologa, a ze złamana nogą do internisty w ośrodku zdrowia. Ludzie, specjalizacje stomatologiczne, przynajmniej oficjalnie istnieją prawie od 30 lat, a Wy z uporem maniaka chodzicie do jakiś geniuszy leczących wszystko i wszystkich. Nic nie pomaga pisanie do jakiego specjalisty trzeba iść, upór pacjenta nie zna granic. Inny przypadek to Hubert - to już obsesja! Pragnę tylko przypomnieć, mniej zorientowanym, że istnieje wiele przeciwskazań do znieczulenia ogólnego i nie da się tego załatwiać po znajomości a tylko w każdej placówce medycznej z odpowiednim zapleczem chirurgiczno-anestezjologicznym i decyduje o tym anestezjolog a nie znajomości, pieniądze czy pobożne życzenia pacjenta.Temat: Dentysta
Dentysta "Sandra"
zoutmanstraat 47, 2518GM, Den Haag
tel. 070-753-2285
mob. 06-57 25 43 65
Naszym pacjentom oferujemy szeroki zakres uslug stomatologicznych, wykonywanych przez polska dentystke z wieloletnim doswiadczeniem, m.in:
-profilaktyka
-lecznie
-chirurgia stomatologiczna
-protetyka w pelnym zakresie(protezy, korony w tym porcelana,zloto,srebro)
-stomatologia estetyczna ( usuwanie kamienia nzaebnego, wybielanie metoda zelowa-cza strwania ok 1 godz.)
-specjalizacja w leczeniu lub usuwaniu zebow madrosci tzw. 8-ek bez niepotrzebnych zabiegow chirurgicznych

Wychodzac naprzeciw naszym pacjentom, oferujemy dogodne (popoludniowe) godziny otwarcia:
poniedzialek, sroda 15-20
wtorek,czwartek 15-21
piatek 12-18

dodatkowo naszym pacjentom oferujemy darmowa usluge przypomnienia sms-em dzien przed o umowionej wizycie.

Serdecznie zapraszamyTemat: Niezadowolony pacjynt
Do dwóch lat więzienia grozi 63-latkowi, który atrapą pistoletu groził dentystce w gabinecie stomatologicznym za - jak twierdzi - złą protezę. Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu.

63-latek usiadł na fotelu dentystycznym w jednym z gabinetów dentystycznych w Bielsku-Białej i zamiast szeroko otworzyć usta... wyciągnął broń. Zagroził dentystce, że ją zabije.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali pijanego pacjenta. Pistolet okazał się atrapą.

63-latek tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej w gabinecie źle wykonano mu zamówioną protezę.Temat: SPECJALIŚCI
myślę,że to przesada z tymi SPECJALISTAMI w tytule jednego z forum; a propos specjalistów to ciekawe ilu stomatologów sprzedaje protezy(ogólnie rzecz biorąc) nie posiadając specjalizacji w tym kierunku. piję tu również do rażącej niekompetencji i sukcesów opartych na umiejętnościach personelu wykonującego owe protezy jak też do sposobu rozliczeń za owe wyroby z FISKUSEM!Temat: Proteza
Cała ta dyskusja techników i lekarzy jest trochę bezprzedmiotowa. W cywilizowanych krajach studentów stomatologii kształci sie w klinice i w wykonawstwie technicznym uzupełnień protetycznych. U nas ten system kształcenia też prędzej czy później zostanie wprowadzony. Ergo-lekarz poradzi sobie z wykonaniem protezy, technik nie poradzi sobie z kliniką-nie jest w tym kierunku kształcony. I dobrze bo w układzie lekarz-technik, TECHNIK jest tylko podwykonawcą, ważnym, ale TYLKO PODWYKONAWCĄ! Tak naprawdę liczą sie UPRAWNIENIA. Lekarz ma uprawnienia do leczenia, tak jak farmaceuta do sprzedawania leków, inżynier dróg i mostów do budowania tychże. Technik nie ma uprawnień do leczenia w związku z tym to nie on bierze na siebie odpowiedzialność za cały proces leczenia ITD. Podobny układ istnieje np na budowie-to nie majster, nawet najlepszy bierze odpowiedzialność za budowlę. I tak my dentyści mamy dobrze-nam zazdroszczą tylko technicy. W szpitalu lekarzowi zazdrości: pielegniarka, kuchenkowa, szatniarz, portier iiiitd. Zauważcie, że tak naprawdę jeżeli w szpitalu będą wszyscy: pacjenci, pielęgniarki, dyrektorzy, szatniarze to bez lekarza ta cała instytucja stoi. Nie dlatego, że lekarz jest tak genialny ale dlatego, że tylko on ma uprawnienia do leczenia. Na dobrą sprawę w szpitalu może być tylko lekarz i będzie to szpital. Jak lekarza zabraknie to będzie to tylko budynek.Przez analogię-gabinet i fantastycznie wyposażona pracownia z genialnym technikiem chociazby z tego forum-będzie tylko budynkiem, jeżeli nie będzie w nim zatrudnionego lekarza chociażby takiego buca i nieuka jak ja.A ZA UPRAWNIENIA TRZEBA PŁACIĆ!!!!!!!!! Zobaczcie ile bierze inspektor budowlany, uprawniony elektryk, gazownik itdTemat: Proteza
Drogi Obserwatorze gdybyś dokładnie przeczytał chociażby tą dyskusję wielokrotnie byś zauważył że podkreślaliśmy my stomatolodzy iż najważniejsza jest współpraca lekarz technik.Jak zauważyła Tomstom12 współpracuje z doskonałym technikiem i wierzcie mi iż mi także zdaża się czytać ianalizować książki przeznaczone tylko i wyłącznie dla technika.Przytoczę tu kilka zdań z podst. podręcznika przeznaczonego dla stud.stomatologii:Planowanie i projektowanie prot.szkiel jest uzależnione od liczby,jakości i rozmieszczenia zębów naturalnych(...)danymi tymi dysponuje tylko lekarz i tylko on jest w stanie je właściwie zinterpretować(...)na podstawie przekazanych przez lekarza informacji graficznych,pisemnych iustnych technik przystępuje do wykonania metalowego szkieletu protezy.sic.Co do naszych studiów owszem 5 lat nie studiuje się tylko protetyki,ale ten przedmiot jest,aż przez 4 lata z czego 1 CALY rok tylko i wyłącznie o wykonastwie technicznym.Dla tych któży uważają dentystów za tak pazernych polecam artykuł dr..rabe znajdujący się w internecie.A od siebie dodam,że aby pozostać na wysokim poziomie,szkolić się,kupować ciągle nowy sprzęt dla przyjemnościwłasnej pracy i dla waszej drodzy pacjenci i aby znieczulać was tak aby nic nie bolało potrzeba b.dużychnakładów finansowych i często dla nas samych pozostaje b.niewiele pieniędzy bo tylko na tym można oszczędzić,bo przecież nie chcecie chodzić do konowała tylko do człowieka światłego.Po to także chyba odwiedzacie to forum.Temat: Dentofobia, globalny problem ?
a no widzisz w laśnie, niby nie powinniśmy się bać bo mozna żądać znieczulenie i nic nie boli, ja nigdy się nie bałam stomatologów, chodzilam leczyc i rwac zęby mleczne, ale mój bład to za wielka ufnośc, szłam myślałam że dobrze robię lecząc, moje kolezanki imprezowały, kupowały ciuchy a ja odkładałam na dentyste, i teraz mam za swoje, 3 zęby obok siebie fatalnie przeleczone, jeden do usunięcia, znowiu koszty, co bym sobie na wczasy z rodzinka pojechała to musze isc i wydawac wielkie pieniadze na poprawianie po kimś....czasem sobie mysle zeby wyrwac wszystkie zęby górne i załozyc protezę, miec problem z głowy, protezy całkowiete sa bardziej estetyczne niż takie łatane uzupełnienia, szkieletowe, na zastrzaskach itp. moja dentofobia to nie strach przed bólem, ale przed niefachowym leczeniem zębów, ja się poprostu boję, że znów ktoś mnie oszuka, nie chcę CAŁE ZYCIE ODKLADAĆ TYLKO NA ZĘBY!!!.....wielu ludzi zyje z martwymi zebami leczonymi niby kanałowo, nie bola to też więc się nie chodzi na kontrole, jak wypadnie plomba to idzie się ją nadlać, nikt nie zdaje sobie sprawy co ma w środku zeba, dopiero jak się robi Rtg przed leczeniem kolejnych to wychodzi co tam w środku jest, a wtedy znów kosztowne leczenie, jesli komuś bardzo zalezy to weżmie się za naprawę, ale trzeba spełniac podstawowy warunek mieć KASĘ, to wtedy mozesz wszystkie wyrwac i powstawiac sobie implanty, a jesli masz najniższą krajową to można chodzić czekac az ci same wypadną, bo trzeba za coś żyć, nakarmić rodzinę, zrobic opłaty, odłożyć ciężko....Temat: McDonald - McKorona
W Niemczech powstal McZahn (McZab) - siec stomatologicznych dyskontow, cos na wzor McDonalda. Zalozyl je Werner Brandenbusch. Korony i mosty robione sa w trzech laboratoriach... Chinach. Pdobno juz od lat chinskie laboratoria robia to dla Niemcow, tylko sie o tym glosno nie mowilo.

Zastosowano tu system franchisingu jesli chodzi o organizacje pracy lekarzy. Jako oplate wejscia w "biznes" musi stomatolog wplacic 35 000 euro. W zamian otrzymuje w pelni wyposazona praktyke i moze pracowac. To dobry pomysl dla mlodych lekarzy, ktorzy nie maja kasy, zeby otworzyc wlasna praktyke, a pracujac w cudzych sa wykorzystywani, czesto pracuja na czarno lub za psie pieniadze.

Zainteresowanie pacjentow jest ogromne. Dziennnie lekarz przyjmuje ok. 70 pacjentow!!! Gosciu, ktory to wymyslil dostaje listy i maile z pogrozkami od innych stomatologow, bo przy takich cenach odbiera im pacjentow. Obliczono, ze po odliczeniu "wpisowego" i innych oplat lekarz zarabia 500 000 euro!!!

Reklamuja sie haslem "Proteza za darmo" ("Zahnersatz zum Nulltarif"). Oczywiscie, ze pacjenci placa za to. Jedna kobieta wypowiadala sie, ze miala zamiar jechac do Polski zrobic sobie nowe korony, bo w Niemczech jej nie stac, ale teraz, gdy za te sama cene moze to zrobic w Niemczech, to nie potrzebuje juz jechac do Polski... Nasi nie zarobia.. ale moze zgapia pomysl? Jakas Sucha Beskidzka...?

Wlasciciel, Werner Brandenbusch zamierza nastepna siec dyskontow otworzyc McOhr (Mc Ucho) - widzi ogromny potencjal rynkowy w dziedzinie aparatow sluchowych, ktore tez beda robic Chinczycy...Temat: Odbudowanie zęba - aktualne techniki

mozliwe, jesli nie most to proteza szkieletowa. Zeby sie zachowaja,

Możesz troszkę więcej? Czyli coś co ściągam wieczorem do szklaneczki?

Nie ma możliwości zachowania korzeni jako podbudowy i dolania jakoś zęba z porcelany? Z góry przepraszam kasję za niestomatologiczne słownistwo.

Znalazłam reklamy gabinetów stomatologicznych na necie typu: jeśli grozi ci usunięcie zęba przyjedź do nas - odbudujemy go! Co mają na myśli?Temat: do DR Aculi
Każdy ząb ma swoją wartość procentową z tym, że procenty są liczone nie jako obecność samego zęba tylko jako procent powierzchni kontaktu z zębami przeciwstawnymi: 1-4%,2-3%,3-6%,4-7%,5-7%,6-11%,7-12%,8-0%.
Jeżeli ktoś ma wszystkie 28 zębów(8-0%) to 100% zdolności żucia -wiadomo( 0% utraty zdolności żucia).Jeżeli brakuje mu np 14 zębów ale tylko(zakłóżmy) w żuchwie to ma 100% utraty zdolności zucia. Jeżeli ma 14
zębów załóżmy, że tylko po prawej stronie 7 u góry i 7 na dole, po lewej stronie zębów brak to ma 50% utraty zdolności żucia. Jeśli brakuje np zęba nr7 u góry to ma 12% utraty, jeśli nie będzie drugiego zęba nr 7 na dole po tej samej stronie to utrata zdolności żucia wynosi nadal 12%.itd... Ząb w trakcie leczenia(z opatrunkiem, wypełnieniem tymczasowym) jeżeli kontaktuje z zębami przeciwstawnymi nie jest liczony jako utrata zdolności żucia, ale w diagramie( badaniu stomatologicznym zębów) traktowany jest jako ząb z próchnicą, jeżeli nie kontaktuje np pozostanie tylko korzeń to również jest utrata zd.ż. Zęby ósme czasami też liczą się do %utraty zd.ż. ma to miejsce wtedy gdy brak z7 a z8 kontaktuje(odtwarza powierzchnię) z zębem przeciwstawnym. Odbudowy protetyczne protezy i mosty ewentualną zdolność żucia przywracają i tak można nie mieć ani jednego zęba a korzystać z protezy górnej i dolnej i wtedy mamy 100% zachowanej zdolności żucia. Mam nadzieję,że wytłumaczyłem to dość przystępnie....Temat: Nie do wiary !!!!!!!!!!!!!
No może niektorzy pacjenci są stomatologicznymi swiniAmi ale lepiej byc stomatoloiczną swinią jak stomatologicznym tłumokiem MNIEJSZY WSTYD dlaczego tak uważam otóz dzisiaj wpadła prost od dentysty kolezanka mojej mamy.Mila starsza pani chciała robic sobie bidulka dolną proteze i co ją spotkało 4 razy ząbki oddawała do poprawki bo zawsze coś było źle pani doktor była bardzo nie miła i chyba nie wytrzymałla "cisnienia" w końcu postawiła diagnoze prsze panią w okresie kiedy nie miała pani zebow język sie pani wydłuzył i ja na to nic nie poradze musi pani ponosić szczekę wtedy język sie skurczy większej bzdury w zyciu nie słyszałam takie lekarki powinny zamykac i trzymac w lesie z dala od ludziTemat: Wiedzieć więcej!
Green pacjent ani PolaW nie są zainteresowani odpowiedziami na swoje pytania ! Nie widzicie! Znów chodzi o rozpętanie burzy! Patrz inne wątki typu „proteza” czy też „najlepszy dentysta....” Trudno czasami wytłumaczyć że w Polsce i w UE ceny w sklepach są takie same , a zarobki niestety w Polsce są niższe. I nie dotyczy to tylko dentystów, ale i reszty pracujących( green pacjenta i poli w także). Jeżeli w UE ktoś pracuje w danym fachu w ciągu dnia 8 godzin, to Polak w tym samym fachu w Polsce musi pracować min.12-14 godzin dziennie ,żeby móc żyć na takim samym poziomie, tutaj kryje się sprawa opłacalności: trzeba kosztem czasu i zdrowia nadrabiać braki w kasie( nie wierzycie popróbujcie otworzyć obojętnie jaką działalność gospodarczą) !!! I jeszcze raz powtarzam nie dotyczy to tylko stomatologów ,ale wszystkich którzy ciężko pracują ,ponieważ chcą coś w życiu osiągnąć. Do stomatologicznej BRACI ! Zignorujmy ten wątek, bo szkoda nerwów!!!Temat: Polskie serwisy sprzedające zdjęcia


| | | Aktualnie tematyka medyczna i stomatologiczna
| najbardziej zdjęcia prac protetycznych - protezy , mosty , zatrzaski ,
| etc.
| Jak juz odpowiedz dostales - to tematyka raczej mocno specjalistyczna.
| Ale ciekaw jestem do czego to ma byc. Bo raczej - jesli bedzie to
| sensownie umotywowane - to takie foty i to w luksusowej jakosci mozesz
| dostac od producentow. Zasadniczo czesto jest to sprawa jednego maila.
może i tak ale chyba nie w Polsce.Na targach stomatologicznych
rozmawiałem w  tej sprawie z przedstawicielami (wiosną) , wszyscy
zapisali dane i obiecali  coś przesłać i nic nie doszło.


bo sie nie zapisuje danych tylko samemu bierze kontakt...

polecam http://photos.com relatywnie tanie za 139.95 USD masz fulo dostep do
dowolnej ilosci fotek przez miesiac

tyle ze protetyki to tam nie widzialem - wogóle takich fotek nie wiedzialem
w tanszych stockach ... to zresztą ma sens.. nie wyobrazam sobie specyfiki
uzycia cudzego produktu [protetyka] w innych mat reklamowych

poszukaj fotek u producentów a nie sprzedawców

Temat: Sachol - żel stomatologiczny do jamy ustnej.
Sachol - żel stomatologiczny do jamy ustnej.

A oto informacje z ulotki :

Wskazania: Do stosowania miejscowego na śluzówki jamy ustnej jako lek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia, opryszczkowym zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej i innych chorób błon śluzowych przebiegających z odczynem zapalnym, bolesnymi nadżerkami i owrzodzeniami; w leczeniu pleśniawek przewlekłych nawrotowych, pleśniawek wrzodziejących Suttona, opryszczce zwykłej nawrotowej, postaci nadżerkowej liszaja Wilsona, zapaleniu gruczołowym warg, rumieniu wielopostaciowym wysiękowym jamy ustnej. Może być stosowany przy zapaleniu błon śluzowych u osób noszących protezy zębowe, w zapaleniach alergicznych, jako lek wspomagający w leczeniu zespołu Stevensa-Johnsona oraz w leczeniu miejscowym zmian popromiennych po radioterapii nowotworów.

Sposób użycia: W chorobach błony śluzowej jamy ustnej: w postaci okładów i delikatnego wcierania niewielkiej ilości żelu 2-3 razy dziennie przez kilka minut. W chorobach przyzębia z zapaleniem i/lub patologicznymi kieszonkami przyzębnymi żel wprowadza się do kieszonek, stosuje w formie okładów lub delikatnego wcierania w zapalnie zmienione dziąsła, zazwyczaj 1-2 razy dziennie.

Uwaga: Ze względu na zawartość w preparacie salicylanu choliny - w przeciwwskazaniach należy rozważyć możliwość działania ogólnego.

Opakowanie: 10 g.Temat: Gabinet Stomatologiczny
Na zdrowy rozsadek to wydaje mi sie ze to sie nie uda,
dlaczego dany dentysta mialby pracowac dla Ciebie a nie zalozyc wlasnej firmy ?
co innego jakbys chcial stworzyc cale centrum stomatologiczne, kilka gabinetow, protezy, przeswietlenia, wtedy ludzie chetnie sie zatrudnia ( za dobra kase), a klienci chetnie przyjda ( bo beda mieli wszystko na miejscu, bez kolejek, czysto schludnie przyjemnie)...

...ale na to potrzeba duzej pieniedzy.

Maly gabinecik w ktorym nie bedziesz pracowal tylko zatrudnial osobe lub dwie w/g mnie nie ma sensu.Temat: Znów o LEP-ie
nic w tym zlego ze lekarz chce dobrze zarabiac kazdy chce... ale nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ze waszym priorytetem jest cos innego niz zarabianie kasy!!! a wy zrobiliscie z tego biznes zycie ludzkie to juz nie to samo zycie ktore bylo dla waszych dziadkow pradziadkow zamiast pacjenta widziec tylko mozliwosci jak kolesia wyskubac z kasy. Nikt nie zaprzeczy no poza samymi lekarzami :D:D bo wy zawsze cierpicie i brak kasy. hehehe znacznijmy ze protetyka(protetyka stomatologiczna) to specjalizacja stomatologii wiec uwazam ze jak najbardziej :) duzo osob protestuje ze protezy sa drogie, sa lepszej jakosci i gorszej. ja jestem na Technikach dentystycznych i sa ona na wydziale lekarsko-dentystycznym u nas akurat na nauk o zdrowiu ale w przyszlym roku ma to sie znow zmienic bo wczesniej byly :). Poza tym hmmm czasy sie zmieniaja technologia idzie do przodu co raz wiecej uprawnien, wiadomosci na dany temat wiec uwazam ze jak najbardziej powinny to byc studia:)

[ Dodano: 2006-11-24, 21:03 ]Temat: Operacyjne korygowanie uszkodzonych stawów
Krzysztof Chrobrowski jest pierwszym w Polsce lekarzem, który przeprowadził w gorzowskim szpitalu niezwykle skomplikowaną operację stawu barkowego Metodę resurfacingu, bo tak się fachowo nazywa zabieg, specjaliści stosują m.in. w reumatoidalnym zapaleniu barku. Opracował ją prof. Stephen Copeland z Wielkiej Brytanii. Pierwsze operacje wykonano w jego klinice w 2005 r. W szpitalu w Gorzowie pierwszy zabieg przeprowadzono w styczniu 2007 r. Szybko w ślad za gorzowskim ośrodkiem poszli specjaliści z gdańskiej kliniki. Łącznie na świecie wykonano niewiele ponad 60 takich operacji. Siedem z nich przeprowadził dr Krzysztof Chrobrowski, wiceordynator gorzowskiego oddziału chirurgii ortopedycznej. - Dają znakomite rezultaty. Wystarczy dobrze zakwalifikować pacjenta i ściśle trzymać się technik autorów metody. Cały zabieg polega na częściowej wymianie uszkodzonego stawu barkowego. - Porównując do stomatologii, to jakbyśmy nakładali koronkę na ząb - mówi dr Chrobrowski. Dzięki temu udaje się zachować te części stawu i zminimalizować okaleczenia pacjenta po operacji. Dotychczas pacjentom z przewlekłym zapaleniem stawów podawano leki przeciwbólowe i stosowano fizjoterapię. W ten sposób łagodzono ból, ale nie likwidowano problemu. Teraz Chrobrowski i jego lekarze gwarantują poprawę ruchu pacjenta nawet na 20 lat, bo tyle trwa żywotność wstawianej protezy. Na leczeniu barków gorzowscy ortopedzi nie poprzestają. Rozwijają protezoplastykę stawu kolanowego, niebawem zdobędą serię najnowszych ceramicznych protez biodrowych (źródło: Metro 03.2008r).Temat: Matura...i co dalej?!
Jak byłam troche mniejsza chciałam zostać archtektem domów albo wnętrze... jeszcze przed wyborem szkoły zastanawiałam się "a może archtektura krajobrazu??" ale poszłam na biol-chem.. moze troche żaluje , ale mam zamiar wybrać się teraz na Medycyne a konkretnie myślę o Stomatologii noo co w końcu tam tez sie projektuje np. zęby , protezy heheheh .. ale mam jeszcze sporo czasu
PzDrTemat: zęby-mój odwieczny problem
Nhs robi tzw emergency .Przysluguje darmowa opieka stomatologiczna w czasie ciazy pozniejnalezy sie matce do roku skonczonego przez dziecko ,ale to wybiorczo robia .Slowem warto tu miec gruby portfel jesli chodzi o zeby..niestety .Mozesz zadzwonic na infolinie lub wejsc na nhs i tam szukasz swojego lokalnego dentysty przyjmujacego na nhs,wtedy wpisuja cie na liste, taka waiting list..wiec sama widzisz,mozna czekac i czekac.Za darmo to tutaj reperuja tylko zepsute protezy a ja tego nie znosze robic brrrrrr.

Prywatnie za koronke wolaja ÂŁ 470- ÂŁ 480,a za most 3 punktowy czyli taki jaki ty chcesz to wychodzi 3 x ÂŁ480 .
Natomiast jak chcesz nie na metalu tylko na zlocie gdzies tak 3,5 gramma na koronie to ÂŁ730 za zeba(ale zloto albo zapewniasz sama albo placisz dodatkowo).
Teleskopowe koronki to koszt ÂŁ 660 od sztuki a za procere to koszt razy dwa ..ceny sa kosmiczne tutaj.Temat: endometr - ranking
Ania ,

Pisałaś mi wczęsniej że implant chroni kość .I tak jest i lepiej kość chroniona z implantem niż bez niego .To fakt .Problem w tym że implant nie chroni kości w taki sposób jak własny ząb z powodu braku ozębnej.I nawet sobie nie wyobrażacie jaka jest siła włókien ozębnowych .Piszę tak nie dlatego aby kogoś obrazić brakiem wiedzy ale dlatego że siła jest większa niż z fizycznego punktu widzenia mogloby się wydawać .

Jedynka ktora mi się zresorbowała po lecz orto miała zaledwie 3mm korzenie w kości ( korona miała 9 mm długosci !!!!) .Gryzłem jabłka , orzechy słowem w ogóle nie oszczędzałem zęba .Ruchomość cały czas była 1 stopnia aż do momenty extrakcji .Lekarze ktorzy to oglądali mówili że czegoś takiego nie widzieli . Gdyby nie stan zapalny spowodowany brakiem przyczepu nablonkowego od strony przedsionkowej ząb by sobie w takim stanie trwal .Zresztą trwal tak aż 2 lata przez które kilka osób starało się go robiąc endo uratować .Dziś mam śrubę .

I ostatnio obserwuję sobie pozostawione korzenie u pacjentow z protezami . Kość jest o niebo lepiej zachowana niz w przypadku tych implantów które widziałem .

I uważam że implanty są super rozwiązaniem ale jeszcze nie tak dobrym jak własne zęby .I nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci na nie dożywotniej gwarancji a jak wiesz z własnego stomatologicznego doświadczenia zęby własne u wielu ludzi tę dożywotnią granicę osiągają .

PozdroTemat: POLSKO-ANGIELSKA PRACOWNIA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ
WITAM SERDECZNIE. INTERESUJE NAS WSPÓŁPRACA Z DENTYSTAMI POLSKIMI.25 LAT PRAKTYKI W TECHNICE DENTYSTYCZNEJ W POLSCE . METAL , CERAMIKA, ORTODONCJA SZEROKI ZAKRES PRAC . PRACE ZARÓWNO NHS JAK I PRYWATNE. W OKOLICACH NOTTINGHAM DOSTARCZAMY PRACE I ODBIERAMY WYCISKI.STAŁA WSPÓŁPRACA OD 3 LAT Z PIĘCIOMA LEKARZAMI Z POLSKI.PRACE WYSYŁKOWE NA TEREN CAŁEJ WIELKIEJ BRYTANII. W TEJ CHWILI WPROWADZAMY PROTEZY FLEXITE(VALPLAST), DURAFLEX, DURACETAL. KLAMRY W KOLORZE ZĘBA. PRPONUJEMY PRACE Z CYRKONU, KORONY , MOSTY DO 14 PUNKTÓW. ART ADVANCED RESTORATIVE TECHNIQUES 83 ILKESTON ROAD NG7 3HA NOTTINGHAM 01159700799. EWENTUALNIE PROSZĘ PROSIĆ DARKA LUB 00 48 607 37 35 94.POZDRAWIAM GORĄCO I ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY DAREK ANTONIEWICZ.Temat: Poszukuję Dental"u
Cześć!!
Jestem protetykiem z zawodu i muszę powiedzieć że niestety raczej nie używa się tak cienkich drutów dental. Najcieńszy jaki dostałem do malutkich woblerków to 0,4. Zwykle w protezach używa sie od 0,6 do 1mm. Poszukaj w sklepach z materjałami dla stomatologów i techników dentystycznych lub na stronie firmy dental.Temat: Zatrudnienie bez pośrednika
Oczywiście,że cały sprzęt należy do IDH.
Nie jestem pewien ale wydaje mi się,że dwie firmy,IDH i Oasis,zdominowały rynek świadczeń stomatologicznych dla NHS.
Obie firmy płacą 50% wartości kontraktu z NHS.

P.S.Jest pewna istotna różnica w kontraktach zawieranych bez pośrednika lub z nim.Dowiedziałem się o tym dzisiaj.
Mianowicie-jeśli pracujesz bezpośrednio dla NHS nie masz prawa wykonywać świadczeń prywatnych!
Oznacza to dość dużą różnicę w zarobkach.
Bo za wszystkie prace protetyczne musisz płacić.Wprawdzie połowę kwoty pokrywa pracodawca ale nadal oznacza to np. 50 GBP za dwie protezy całkowite.Płacisz zarówno za prace prywatne jak i na NHS.
Z tym,że robiąc prace prywatne zarabiasz a na pracach na NHS tylko tracisz....Temat: 1
a ja dopiero teraz wyszperałam ten temacik
no to tak w telegraficznym skrócie
-imię Kasia
-wiek 27
- stan cywilny :mężatka
-dzieci: jedno -moja ukochana trzyletnia córeczka Dominisia
-rodzeństwo: braciszek-o rok starszy
-zawód: no to uwaga :1) operator procesów technologicznych w przemyśle spożywczym o specjalizacji młynarstwo- po tym jak pare lat temu w Zabrzu młyn się spalił przekwalifikowałam się na 2) technik dentystyczny (to oczywiście żarcik z tym , że przekwalifikowałam się po tym jak młyn spłoną-chociaż to prawda, że młyn spłoną , ale jako technolog żywności nigdy nie pracowałam) pracowałam za to przez 5 lat w firmie złotniczo-jubilerskiej i jako że złotych gór się nie dorobiłam, to poszłam edukować się dalej i tak pracuję sobie teraz jako technik dentystyczny- robię te protezy i uszcześliwiam bezzębnych a w międzyczasie jeszcze jak chodziłam do szkoły to dorabiałam sobie jako asystentka stomatologiczna
- mamy malutkie, ale własne mieszkanko i tak sobie żyjemy szczęśliwie
- narzekam: na zbyt mało wolnego czasu, który mogłabym spędzać na forumTemat: stary system Uda
Pablo,

Grasz tak jak przeciwnik na to pozwala(pozdrowienia dla Zenona,który zbyt rzadko tutaj zagląda)
Są pewne reguły,których należy przestrzegać i jeżeli to robisz to możesz spać spokojnie.
To system publicznej opieki zdrowotnej a nie klinika stomatologii kosmetycznej.
I jeśli nie potrafisz tego zrozumieć i zaakceptować to oczywiście,że najlepszym rozwiązaniem jest powrót lub wogóle odrzucenie możliwośći wyjazdu.

Ekstrakcje,wypełnienia,protezy,korony i mosty-oto co robię codziennie.Zgodnie z aktualnym stanem mojej wiedzy.Jeżdże na szkolenia,śpię spokojnie,pacjenci mi dziękują,moja pomoc jest świetna,recepcjonistka zrobi dla mnie wszystko

Wogóle to idyllaTemat: Najlepszy dentysta w Zamościu
Na robienie koronek polecam stomatologa ze specjalizacja PROTETYKA !!!. Znane mi sa nazwiska WOJCIECHOWSKA, ZIEJA, SZADURSKI. Adresy sa w Funduszu,
Zawsze bdzie tak, ze jednym dana osoba pasuje , a innym nie. Tutaj jest komfort , ze mozesz zmienic lekarza.
Ale nie polecam specjalisty chirurgii stomatologicznej do wstawiania protez, czy mostow . :lol:Temat: nasza konkurencja - technicy
Takie szkoły są potrzebne, to ratuenk dla tych, którzy czasami nie mają matury, lub o studiach w ogóle nie myślą, a dwa lata to dla nich i tak za dużo straconego czasu
Ciekawa oferta i mają przedmiot zastosowanie komputera, czego własnie u nas w programie brakuje.
Niestety przy analityce nie wpisali ZAWÓD NA TOPIE tylko NOWOŚĆ. Może kiedyś to się zmieni.
A co do policealnych spraw ... to czasami jak ktoś mądrze pomyśli, to wychodzi na tym bardzo dobrze.
Nie każdy ma ochotę na studiowanie, nie każdego stać na 5-letnie utrzymanie poza domem. Znam osobę, która wybrała szkołe dwuletnia "Asystentka stomatologiczna" i nieźle sobie radzi. Ze względu, że mieli 209 godzin protetyki, a wakacje spędzała dodatkowo na wolontariacie robiąc protezy i aparaty ortod. itd, teraz ma niezły, jak na brak studiów fach w ręku. W dodatku dobrze płatny.Temat: reklamacja u stomatologa
witam
Prosze o rade jak postapic.
We wrzesniu podjelam decyzje o zrobieniu dolej protezy,wybralam prywatna poradnie stomatologiczną w Walbrzychu,wg opinii pacjentow to wspaniala przychodnia "ossowscy", pan doktor bardzo szybko wyrwal zabki, jeden zostawił wpozostale czynnosci wykonywal praktykant I w ciagutygodnia mialam protezke. Niestety ciagle niedopasowana,ostatno pan doktor powiedzial,ze neistety to dlatego ze ja mam takie dziasla i nic sie nie da zrobic tylko implanty za 7 tysiecy zl.TO DLA MNIE NIEWYOBRAZALNA KWOTA. Za ostatnia korekte zapłacilam 100zl. dzis ulamal mi sie haczyk przytrzymujacy protezke na tym jedynym zebie.I wcale nie na orzechach czy czyms twardym.Po prostu jadlam miekki tostowy chlebek.CZY W RAMACH REKLAMACJI MOGE SIE UBIEGAC O NAPRAWE?CZY JAK PAN DKTOR STWIERDZI ZE TO ZNOWU MOJA WINA BO JADLAM, TO MAM MOZLIWOśC DO KOGOS SIE ODWILAC??
PROSZE O RADE.
eLATemat: Zatrucie/zęby i wogóle kanał:)
Długo by opowiadać historię.Spróbuje w punktach:-wyrwanie 8 dolnej-temperatura po ekstrakcji 40 stopni-nerwobóle nerwu trojdzielnego na zawsze-neurolodzy-stomatolodzy6 miesiecy i nadal zlePomysły lekarzy:-wytruć wszyskie zęby i przeleczyć kanałowo(niezła kasa)-wyrwać wszystkie zęby i proteza(też niezła kasa)No to teraz zatrułem górną 8 i siedzę sobie z 38 stopniami celciusza i myslę która wersja jest lepsza:)No chyba że wezmę światowy kongres stomatologów na zakładników -żartowałem oczywiście:)Temat: dłuugi most czy lepiej na żywych czy zatrutych zębach!?
Witam!
Jestem w głebokiej rozterce po wizycie u kilku protetyków którzy oglądali moją jamę ponieważ na 6 wizyt podano mi 3 zupełnie różne jedynie słuszne rozwiązania, a ja jestem tylko pacjentem i nie wiem co wybrać.
Opis:
Dotyczy szczęki górnej: Brak 1,2 , 4,5,6 L, 7 martwy do poprawy wypełnienia kanałów. (skan RTG) Zdrowe sile: 3L i 1 P, 2P.
Usłuszane propozycje na konsultacjach protetycznych (za niektóre płaciłem 30 zł). :
1. nie ma warunków do wykonania mostu : najlepsze rozwiązanie proteza ruchoma szkieletowa. (2 opinie)
2. nie ma problemu wykonać most (od 7 L, do 1 P) Podstawą żywe zęby i w 7 metelowe wypełnienie (2 opinie). Nie ma potrzeby zatruwać bo można to zrobić zawsze i wkęcić metalowe wzmocnienie.
3. "nikt przy zdrowych zmysłach nie wykona mostu na żywych zębach". Trzeba najpierw zatruć zdrowe zwe zęby i wkęcić w nie metalowe ok 18 mm sztyfty i na tak wzmocnionych zębach most będzie służyć kilkanaście lat (2 opinie)
4. Implanty odpadają bo wg. chiruga kość szczękowa wymagałaby przeszczepu do leczenia implatologicznego.

Poza tym różne są opinie specjalistów czy trzeba obejmować mostem 2 P. Ci za argumentują brakiem możliwości dokładnego dobrania koloru, inni mówią że nie ma z tym problemu i nie trzeba w tym przypadku brać pod uwagę 2P

Starałem się przy tym odwiedzać większe kliniki stomatologiczne zatrudniające po kilku lekarzy a nie gabinety w mieszkaniach.

Proszę o pomoc!!!! TymoteuszTemat: porcelana u technika
Zgadzam się całkowicie Jacku.... ale uważam nadal, że liczy się to, co ktoś umie, nie papier. Papier jest co prawda dowodem na to, że że ktoś się uczył, ale najważniejsze jest to co się nauczył A często tu na forum pada argument, że lekarz ma dyplom (no i co z tego?) a technik nie ma.... Myślę, że ważniejsze (dla pacjenta, oczywiście...) jest to, że lekarz (teoretycznie) powinien coś tam przy buzi robić lepiej (choć już nie zawsze przy samym wyrobie typu proteza...) A że nie zawsze tak może i jest, to dlatego nieraz zdarzają się takie dyskusje na tym forum. Analogiczna sprawa jest np. z architektami i zwykłymi inżynierami budownictwa I jeden, i drugi może zaprojektować dom.... acz architekci bardzo się denerwują, jak im się odbiera robotę Szczerze muszę jednak przyznać, że pod względem technicznym, to projekty zwyczajnych budowniczych są lepsze Architekt to bardziej artysta... a to, na ogół, nie idzie wespół z biegłością techniczną...Pozdrawiam wszytkich stomatologów... ale i techników, oni też są potrzebniTemat: układ
Hej, jestem z Warszawy i mając 27 lat posiadam, niestety fatalne uzębienie. Nie czas po temu żeby wnikac jak doszło do tego stanu... Ale o co chodzi? Ano chciałem zaapelować do wszystkich szkół które kształcą przyszłych stomatologów: może któraś z placówek (albo prywatna praktyka) szuka pacjenta na którym uczniowie mogliby sprawdzić swoje umiejętności? W zamian za to że zostałbym niejako królikiem doświadczalnym dla młodego narybku chciałbym sprawić sobie protezy akrylowe (a więc względnie niedrogie) na 6 górnych i 6 dolnych zębów) Bardzo proszę o kontakt placówki z Warszawy lub okolic Jacek diallo@interia.plTemat: Spektakl ekologów nad Rospudą

Na ochronę środowiska pozwolić mogą sobie kraje wysokorozwinięte.

Barneej czy Ty wiesz co piszesz
Ale fakt - najpierw zniszczyć, a potem ochronić resztki

Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi miałam stomatologiczne
Najważniejsza jest profilaktyka. Po co wydawać koszmarne pieniądze na protezy, implanty, jak można pomyśleć wcześniej i zadbać zanim zniszczymy (zęby)

Chyba podobnie jest z gospodarką i przyrodą. Jest cos takiego jak zrównoważony rozwój i nawet jest to zapisane w planach i strategiach. A ta wstrętna Unia chce nam pomóc i chyba możemy wyciągnąć wnioski z ich błędów. jestem też przekonana, że robią, to ze względu na swój interes - nie ma w tym żadnej miłości dla nas i dbałości o nasze środowisko. Ale w tym przypadku ważny jest cel - wspólny.

Ziemia jest niestety mimo wszystko mała i to co dzieje się na drugim końcu ma też wpływ na nas - nic odkrywczego nie powiedziałam.
Ale Polak jak zwykle mądry po szkodzieTemat: Czy warto do Eurodentalu


czy warto wybrac sie do Kliniki Stomatologicznej Eurodental przy Sniadeckich
? Domyslam sie ze nei jest tam tanio ale czy jakos uslug jest adekwatna?
Prosze sie podzielic opiniami, jesli ktos takowe ma..


Moje doświadczenia: plomby światłoutwardzalne, czyszczenie, fluoryzacja
- poza tym, że cholernie drogo, to bez zarzutów.
Doświadczenia znajomego: proteza szkieletowa, która pogięła się dwa
razy, a po niecałym roku po prostu się połamała (reklamacji nie
uwzględniono). Dlatego znajomy (i znajomi znajomego) poleca następujący
gabinet (na tym samym poziomie technicznym, a ceny średnio o połowę
niższe):
dr Liliana Remer, ul. Dynasy 4, tel. 827 85 56.
Temat: Polskie serwisy sprzedające zdjęcia


| Aktualnie tematyka medyczna i stomatologiczna
najbardziej zdjęcia prac protetycznych - protezy , mosty , zatrzaski ,
etc.


Wydaje mi się, że to tematyka zbyt specjalistyczna jak na takie
niskobudżetowe banki zdjęć, ale może się mylę.

Temat: Polskie serwisy sprzedające zdjęcia


| Aktualnie tematyka medyczna i stomatologiczna
najbardziej zdjęcia prac protetycznych - protezy , mosty , zatrzaski ,
etc.


Jak juz odpowiedz dostales - to tematyka raczej mocno specjalistyczna.
Ale ciekaw jestem do czego to ma byc. Bo raczej - jesli bedzie to sensownie
umotywowane - to takie foty i to w luksusowej jakosci mozesz dostac od
producentow. Zasadniczo czesto jest to sprawa jednego maila.

Belin

Temat: Zabiegi i protetyka u osoby z niedoborem odporności.
Witam serdecznie. Mam pytanie szczególnie do lekarzy stomatologów. Z powodu rozległej próchnicy i wypadku straciłam większosć zębów w górnej szczęce ( lewa strona- została tylko jedynka, być może trójkę da sie uratować, prawa strona- brak czwórki, szóstki, siódemki i ósemki). Pozostały wprawdzie korzenie, ale stomatolog twierdzi że nalezy je usunąć, gdyż praktycznie ich nie widać spod dziąseł. I tu pojawia się porblem, jestem osobą seropozytywną, czyli hiv+. Niestety większość lekarzy odmawia wykonania zabiegów u takich osób jak ja, a przecież muszę gdzieś te nieszczęsne zęby poleczyc, bo stracę te co mi jeszcze pozostały : . Przemogłam strach i zaczęłam pomału ratować szczątki u lekarza, który do tej pory miał podpisaną umowę na świadczenie usług takim przypadkom jak mój. Niestety od tego roku NFZ zlikwidował gabinet, gdyz uważa, że mogę się leczyć u każdego stomatologa. Problem w tym, że lekarze się specjalnie do tego nie palą . Owszem, mogę nie mówić o moich przypadłościach, ale jeśli mój organizm nie da sobie rady z ewentualnym stanem zapalnym, zaszkodzę też sama sobie. Cóż robić w takim przypadku? Nadmienię że mieszkam w Gdańsku. Druga sprawa to czy proteza nylonowa jest dobrym rozwiazaniem? Niestety na razie nie stać mnie na impalnty ( chyba że wystawię samochód na allegro ). Czy to wystarczy na jakieś 2-3 lata? Bo myślę że w tym czasie uda mi się zebrać potrzebną gotówkę(myślę że 20 tys wystarczy...). Jednak czy impalnty równiez się dla mnie nadają? Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź. Nadmienię że mam 29 lat i chciałabym móc się normalnie uśmiechać ....Temat: Kokile z plotera CNC

Kolego - chyba źle oceniłeś me intencje. Nie ganię Cię i nie krytykuję. ... [...]a nie wpadłem na pomysł by Cię skrytykować.

Marek!Szefie! :D
Ja się nie obraziłem,nie rozzłościłem i inne -iłem :D
Akurat Twoje uwagi lubię.
Lubie liczyć i lubię teorię i dokładność.
W mojej działce,stomatologii też odlewamy (robią to technicy na moje zlecenie,kasą się dzielimy :D )
Wykonuje się protezy szkieletowe ze stelitów.Jest to stal chromokobaltowa oraz struktury koron i mostów ze srebropalladu SPALWP52,złota,tytanu.
Mamy jednak zadanie ułatwione bo jest taki środek jak krystobalit dodawany do mas ogniotrwałych przy tworzeniu form odlewniczych.
Zchowuje się on temperaturowo jak metal -rozszerza i kurczy.Jest to tzw. masa kompensacyjna.Temat: Porcelanowe mosty-żółknięcie i sine dziąsła. To standard ?
Ups, racja! O sine dziąsła i szanse na ich powrót do naturalności, już pytałam i tę własnie odpowiedź uzyskałam.
Mam nadzieję, że nie doszło do owego "wytatuowanie dziąsła metalem' (którego, notabene, nie rozumiem ) i przy nowych mostach, uda się pozbyć tych nieestetycznych 'fioletów'.

Moi Drodzy, ponawiam prośbę o koszt mostów pełnoceramicznych na bazie tlenku cyrkonu (za 1 punkt).
Wierzę, że na forum stomatologicznym są Lekarze, którzy wykonują mosty na takiej podbudowie i tym samym, znają orientacyjne ceny.
A może uzyskam informacje od przebywających tutaj Techników Dentystycznych, w których pracowniach robią wspomniane wyżej, protezy i życzliwie podrzucą namiary na gabinety, z którymi współpracują na terenie Warszawy/ lub okolic.
Serdecznie pozdrawiam!Temat: Nasze małe sukcesy w drodze do trzeżwości (rocznice itp.)
nawet nie pamietam czy cos pisałem o swoich sukcesach....
ale chcę sie podzielić moim małym /choc wstydliwym../ sukcesem...
wczoraj zacząłem leczenie stomatologiczne.... pierwsza wizyta, 'diagnoza" i pierwsze dwa zaleczone.... kupa strachu ...ta wizyta była pierwsza od kilku lat... chociaz nic nie bolało /kiedyś tylko straszny ból mógł mnie zmusic do takiej wizyty./
przede mna daleka droga... sporo do usuniecia..i na koniec stsownie do kilkudziesiecioletnich zaniedbań ..proteza...
niby nic tylko mały i pierwszy krok..ale dla mnie najwazniejszy..co prawda z kasa krucho..ale na to będę chciał zmaleźć...
ps. chociaż tak po prawdzie to nie bardzo miałem wyjście... bo poszły w drzeazgi jedynka i dwójka...i aż mi jest wstyd gębę otwierać.... może to jeden z tych wyjatkowych przypadków, gdzie wstyd moze byc czyms popychającym do prawidłowych decyzji.... /może nie zawsze jest potrzebny..jak..."zęby w d....".
ale tak to jest mój sukces..przełamanie strachu i wstydu...Temat: NIe lubię dentystów
A ja nie lubię głupoty, chamstwa i prostactwa! A muszę je znosić! Moja dużo starsza koleżanka po fachu mawia,że żeby nosić protezy trzeba być inteligentnym. Coś w tym jest i jak widać odnosi się też do innych dziedzin stomatologii ... A z takim podejściem to rzeczywiście stanowczo odradzam studia na AM!Temat: co mam zrobić?
no to witamy w klubie, ja w najgorszym scenariuszu będe skazana na to samo, ja juz sama nie wiem co robic i myslec, qrde, przeraza mnie mysl o protezie czesciowej i qrcze najgorsze jest to, ze nie to ze nie dbałam o zęby, dbam i to bardzo, cały dół mam kompletny i tylko 2 malutkie wypełnienia, a góra?! czasem to sobie myslę za jakie grzechy to własnie ja byłam królikiem doswiadczalnym i trafiłam na pseudo stomatologów, jak mozna tak skrzywdzić 17letnie dziecko, przeciez to sa zęby z przodu, mają słuzyć wiele lat....rozumiem, jesli w kanale złamie się narzędzie, ale trzeba o tym fakcie powiadomić, próbowac wyjąc, a jesli się nie uda to prawidłowo przeleczyc pozostałe kanały, a nie zalepic i zbyć.....:( zal i rozgoryczenie, tyle mi pozostałoTemat: Porcelanowe mosty-żółknięcie i sine dziąsła. To standard ?
Me bystre oko, dostrzegło także, że lewa dwójka zaczyna robić się ciemniejsza niż pozostałe zęby.
Pomału nabiera sinej barwy, co sprawia, że moje uzębienie jest już wielokolorowe.
Oglądałam zęba od wewnętrznej strony i nie widzę próchnicy.
Martwię się, że "coś" zżera go od środka i w niedługim czasie stanie się brunatny.

Moi Drodzy, szukam BARRRDZO dobrego lekarza-protetyka (z Warszawy /lub okolic), który pomoże mi znów cieszyć się ładnym uśmiechem.
Byłabym wdzięczna za Wasze sugestie -Stomatologów, naprawdę godnych polecenia.
Z góry, dziękuję.

ps-
Zastanawiam się, jak na dzień dzisiejszy kształtują się ceny mostów za 1 punkt?
Czy zdjęcie starego mostka, jest płatne?
Czy wybielać zęby przed założeniem nowej protezy? (chciałabym mieć ładne, białe zęby, ale boję się, że po krótkim czasie zmienią barwę, a nowe mosty pozostaną jasne i znów zaczną różnić się kolorem).
Czy wobec tego, jest sens? Nie stać mnie na wymienianie mostów, co pół roku.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-06-13, 22:02 ]Temat: Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę.
Protezy tam wykonane sa przeciez tymczasowe i kazdy jest o tym poinformowany.Sa one po to zeby człowiek szczerbaty do pracy nie chodził a w domu nie trzeba przeciez ich zakładac.Usuwanie jest bezbolesne i w miłej atmosferze.Moze gdyby tylu ludzi nie nabawiło sie dentofobii takie gabinety nie miałyby racji bytu ale to wina samych stomatologów i ich podejscia do młodych pacjentów co pózniej ma odzwierciedlenie w dorosłym zyciu.Temat: Jaki most? na dwóch zębach czy na jednym??
Edytka, bardzo ci wspolczuje, powiem szczerze,ze gdyby nie pomoc ludzi z forumi i uwagi rowniez lekarzy stad - nie wiem,czy u mnie wygladaloby to tak rozowo..Nie gniewam sie oczywiscie za reakcje, no co ty , widze,ze przyzywasz teraz ten nieszczesny most...Zbieraj kase na nowy i tyle Edyto, mozna go zdjac i zrobic nowy,pewnie,ze tak!

Ja , kiedy po wielkiej walce z soba sama poszlam do stoma, baba powiedziala mi,ze u mnie juz nic nie da rady zrobic niz tylko proteze wyjmowana...to bylo jakies poltorej roku temu. Mialam zaniedbania straszne, to fakt, nie poszlam po tej wizycie prawie rok do dentysty...Nie zrobilam nic poza usuwaniem kamienia u tamtej baby. Ale juz mialam dosc i sie przemoglam, znalazlam najwspanialsza moja ukochana pania doktor, ktora wyleczyla mnie z dentofobii i ktorej bede wdzieczna do konca zycia naprawde. Dzisiaj mam wszystkie zeby zdrowe, wiele leczonych kanalowo, dwa mostki, zeby wybielone, sliczny, bialy usmiech. Wiem,ze lekko nie bedzie , mam slabe zeby, przyszlosc nie jest pewnie za ciekawa, ale dbam o nie jak moge, chodze na kontrole itd, tak wiec nie poddawaj sie, naprawde jest wiele wspanialych stomatologow, protetykow, na pewno bedziesz miala kolejny sliczny mostek, zobaczysz:)

[ Dodano: 2008-02-18, 23:00 ]Temat: Sucha Beskidzka,kto był i wrażenia poproszę.
Śmiesznością na tym forum, jest takie zaciekłe atakowanie każdej osoby która w jakikolwiek sposób wyraża się pozytywnie o zabiegach w Suchej.

Obrażacie się bo jak można wyśmiewać się z stomatologów oni przecież pomagają ludziom leczą ich ząbki, i tak musi być wszelkie dyskusje przecz bo toż świetość przecież

Jak można szydzić z kogoś kto wybrał taki a nie inny sposób na naprawę swojego uzebienia, bo ktoś ma akurat ochotę mymłać dziąsłami a nie gryść, mieć protezę czy jednego zęba, to już jest człowiekiem drugiej kategori.

Czyli pogłębia się nadal kompletna znieczulica ludzka, zupełny brak zrozumienia....

Zresztą szkoda gadać, bawcie się nadal superdentysci i superpacjenci, a my debile głupi bojący się śmieszni bezzębni ludzie pójdziemy w cień nie będziemy psuć statystyk.

Ciao DarwinTemat: bezzębie
w polsce obecnie nie ma zadnych badan,bo nie ma powszechnych ubezpieczen stomatologicznych,pacjenci wybieraja lekarza przypadkowo,chodza nieregularnie na kontrole,czesto protezy akrylowe wykonuja u technikow,a 70% spoleczenstwa unika dentysty jak ognia,,,mozna jedynie znalesc jakies badania wyrywkowe ,wykonane gdzies na ktores uczelni,na jakies tam populacji,,iTemat: Zespół Sjögrena
Witam wszystkich!
Trafiłam na tę stronę dzięki córce,która szukała informacji na temat mojej choroby:Zespołu Sjogrena.
Otóż choruję na nią już 10 lat. Wszystkie możliwe objawy jakie są opisane przy tej chorobie niestety posiadam . Jest to bardzo uciążliwe w życiu codziennym. Największym jednak moim problemem i zmartwieniem jest tragiczny wręcz stan zębów.Szukam pomocy i staram się o refundację protezy tytanowej,gdyż leczenie stomatologiczne nie przynosi żadnego efektu:(. W dziedzinie tej choroby jestem najprawdopodbniej już weteranką i specjalistką.Diagnoza mojej choroby trwała ponad 4 lata.Niestety jest to choroba nieuleczalna Mżonki jeśli lekarz daje jakieś nadzieje.Trzeba nauczyć sie żyć tą chorobą,nauczyć się znosić ból,żyć mimo wszystko ).Aha i naważniejsze,by zaprgramowac swój umysł pozytywnie:)).Jeśli ktoś z Was ma jakies pytania,chętnie na nie odpowiem:)).Pozdrawiam Was bardzo cieplutko.Gosia )Temat: Ćwiartki
protetyka «dział stomatologii i ortopedii zajmujący się zagadnieniami związanymi z wykonywaniem i stosowaniem protez; też: wykonywanie protez»Temat: Proteza
Technik, protetyk robi protezy.Nie ma w tym nic niemoralnego ani bezprawnego, że robi to bez pośrednictwa stomatologa! Ewentualna fałszywa moralność oburzonych stomatologów jest mi oczywiście obca.Temat: suszarka do protezy
nowosc w gabinecie stomatologicznym do zrobionej protezy mozesz otrzymac prezent w postaci suszrki do wlosów, czjnik bezprzewodowy lub zelazkoTemat: Szukam niedrogiego protetyka w Warszawie
Protezy całkowite lub częsciowe z akrylu, a o takie chyba Ci chodzi, są wykonywane bezpłatnie (refundacja NFZ) we wszystkich placówkach państwowych np. Akademia Medyczna w Warszwie-Katedra Protetyki Stomatologicznej i w wiekszosci praktyk prywatnych - vide ogłoszenia w GWTemat: Czy Twoj ortodonta to prawdziwy ortodonta?! Sprawdz...
Specjalizacja nie jest potrzebna do leczenia ortodontycznego,tak samo jak, nie jest porzebna specjalizacja z protetyki do wykonywania protez ,albo specjalizacja z chirurgii stomatologicznej do wszczepiania implantow.WYSTARCZY tytul Lekarz Dentysta....Wszyscy" legalni" sa w rejestrze izb lekarskich.Temat: Polskie serwisy sprzedające zdjęcia


Aktualnie tematyka medyczna i stomatologiczna


najbardziej zdjęcia prac protetycznych - protezy , mosty , zatrzaski , etc.

Temat: Rozpiska z protetyki
Harmonogram ćwiczeń z protetyki dla in roku stomatologii.
Protezy stale Rok akademicki 2006/2007- semestr zimowy

Plan zajęć

Dzień tygodnia
Środa Czwartek

Godzina
12.00-15.00 15.00-18.00 16.00-19.00

Grupa
2
3,4
1,5

Miejsce ćwiczeń - Katedra Protetyki Stomatologicznej - sak fantomowa Ip.

Nr Data ćw.

Temat

Treść i sposób realizacji ćwiczeń

1. 02-06.X 2006 Korony

1. Sprawy organizacyjne
2. Wycisk masą silikonową łuku dolnego pod koronę ochronną zęba 36
3. Oszlifowanie zęba 36 pod koronę laną, metalową, schodkową,
naddziąsłową.

2. 09-13.X2006 Korony

1. Oszlifowanie zęba 36 pod koronę lana, metalową, schodkową,
naddziąsłową. cd.
2. Wykonanie korony ochronnej na zębie 36 z duracrylu..

3. 16-20.X 2006 Korony

1. Wycisk łuku dolnego masą silikonową i wykonanie jego modelu gipsowego-
segmentowego.
2. Wycisk łuku górnego masą alginatową i wykonanie jego modelu
gipsowego.

4. 23-27.X 2006 Korony

1. Ustalenie zwarcia.
2. Ustalenie modeli w zwieraku.

5. 30.X-03.XI 2006 Korony

1. Demonstracja czynności laboratoryjnych w wykonaniu korony:
a/ metalowej lanej, modele złożone, modelowanie korony, stożek
odlewniczy, zatopienie w masie osłaniającej, b/ metalowej ciągniowo-tłoczone.,
2. Seminarium na temat koron metalowych, złożonych i korony akrylowej

6. 06-IO.XI2006 Korony

I. Modelowanie korony zęba 36 z wosku, umieszczenie jej na stożku

7. I3-17JCI2006 Korony

1. Dostosowanie odlanych koron /obcięcie stożka, obróbka dostosowanie,
polerowanie/.
2. Sprawdzian z koron protetycznych.

8. 20-24.XI 2006 Mosty

1. Seminarium na temat mostów
2. Oszlifowanie zębów 13 i 16 pod most 16 w 13 , oparty na bazie koron
schodkowych; 16 korona metalowa lana, schodkowa, naddziasłowa, 13
korona lana licowana, schodkowa, naddziąsłową.
Temat: Skary, rozszczepienie jezyka, implanty
Czysta ekonomia.

Jesli zaakceptuje sie bodmod tak jak np. tatuowanie czy kolczykowanie to panstwo bedzie musialo fortune wydac na szkolenia wlasnych uerzednikow (sanepid, lekarze) i na szkolenie ludzi ktorzy mieliby sie tym zajac, na ustawy (wbrew pozorom glupia ustawa troche kosztuje) etc. plus potem kontrole itd.
Bodmod jak implanty czy skary to jednak powazniejsza sprawa niz kolczyk czy tatuaz (od czysto cielesnego punktu widzenia), wiec uzasadniony jest strach przed rozniej masci domoroslymi bodmodziarzami zapelniajacymi swoimi klientami szpitale.

deviant.

1. jak zaradzisz w sposob nieinwazyjny:
a) malym cyckom (masaze? czy stanik push up? a moze cudowne kremy z tvmarketu?),

b) brakom w uzebieniu (proteza? naprawde mam Cie wprowadzac w swiat ludzi bez zebow? )

c) za dlugiemu napletkowi (bedziesz sobie podwiazywal wstazeczka? )

d) tluszczowi np. po wewnetrznej czesci ud (wierz mi ze cwiczenia daja niewiele, a kremy to pic na wode)

2. roznice miedzy implantami w ksztalcie serca pod skora dloni a tym co wymieniles sa nastepujace:

a) male piersi w sposob znaczaczy umieja negatywnie wplynac na psychike kobiety. Zabieg wykonuje lekarz, z praktyka w zawodzie, hospitalizujacy pacjentke i udzielajacy jej wszelkich rad i pomocy.

b) brak zebow powoduje nie tylko trudnosci w mowieniu czy jedzeniu, ale tez znieksztalca twarz, plus powoduje cofanie sie kosci zuchwy (odsylam do kazdego podrecznika stomatologii). Proteza tu nie pomoze. I znow, zabieg jest wykonywany w pelnym znieczuleniu, pacjent dostaje leki, zostaje w szpitalu dni kilka, jest zobowiazany do kontroli co jakis czas.

c) obrzezanie. Pasuje do liposukcji czy implantow jak piesc do nosa bo to zabieg rytualny. odsylam do pierwszej lepszej ksiazki o judaizmie. Ale wciaz mimo ze to stosunkowo prosty zabieg wykonuje go lekarz badz osoba przeszkolona w tym kierunku (jesli chodzi o stricte rytualne obrzezanie).

d) odsysanie tluszczu. zabieg wykonywany w pelnym znieczuleniu, badz znieczuleniu podpajęczynówkowym (dolna czesc ciala), pacjent zostaje szpitalu, pod kontrola, jest informowany o wszystkich za i przeciw etc.

Nie powiesz mi deviant ze jesli juz teraz polowa tatuatorow nie pyta mnie na wejsciu czy mam problemy z krzepliwoscia krwi czy cos o czym powinni wiedziec, to przecietny bodmodiarz o to zapyta i bedzie umial temu zapobiec.

[ Dodano: 2 Marzec 08, 13:13 ]Temat: Szkolenie podczas spotkania w Hiszpanii
Podam Wam wiecej szczegolow,bo widze,ze zainteresowanie tematem jak narazie marne...Co bardzo mnie dziwi.

Wykladowca to lek.stom. Krzysztof Polanowski,m.in.autor ksiazki "Protezy calkowite" nagrodzonej medalem najwyższej jakości na targach KRAKDENT 2008.

Strony,na ktorych znajdziecie informacje na temat Pana Krzysztofa i jego pracy:

www.valplast.pl
www.apoldent.pl
www.stomapol.pl

Zaproponowane teamty kursu:

1. Protetyka dla praktyka
- zasada dzialania i wykonywania protez szkieletowych. Projekt,
analiza, podstawowe zasady d/t protez szkieletowych
- protezy elastyczne. Przeglad materialów i ich zastosowanie,
wykonywanie praktyczne od "diagnozy do oddania"
- materialy termoplastyczne i ich zastosowanie praktyczne .
Wykonywania
koron i mostów, nakladek snaponsmile, koron teleskopowych,szyn
nagryzowych, estetycznych wkladów koronowo-korzeniowych
- protezy calkowite a implantologia . Podstawowe zagadnienia d/t
leczenia protezami calkowitymi.Czas wykladu 5 pelnych godzin.Lektor:
lek. stom.Krzysztof Polanowski

2.Rekonstrukcje zebów jako etap koncowy leczenia.
- okluzja jej zrozumienie oraz podstawowe schorzenia i leczenie
zespolów TMJ
w gabinecie stomatologicznym
- reperacja, podscielenie i dublowanie protez w warunkach klinicznych
- adhezja kompozytów, systemy wiazace. Zastosowanie praktyczne
- pokaz aplikacji systemów wiazacych
- wykonywanie inleyów/koron pelnoceramicznych w warunkach gabinetu
lub laboratorium (prezentacja praktyczna)
- kompozyty polyceramiczne jako wyzsza forma stomatologii.Czas
wykladu 5 pelnych godzin.Lektor: lek. stom.Krzysztof Polanowski

Jak widac tematyka bardzo interesujaca.

Dodatkowo odliczamy sobie koszty wyjazdu!

Musicie sie tu wypowiedziec i to w miare szybko.Wszystkich uczestnikow zjazdu prosze o wypowiedz.Musimy w miare szybko zebrac pieniazki.Temat: Suchota jamy ustnej
witam!prawdopodobnie mamy do czynienia z XEROSTOMIĄ tj objawem suchości w obrębie jamy ustnej powstającym w wyniku zmniejszonej ilości śliny.przyczyny mogą być różnorakie:1) w samej śliniance - np. kamica kiedy kamień zablokuje przewody wyprowadzające, ewentualnie przy przewlekłych stanach zapalnych zanik miąższu ślinianek;2) poza śliniankami:-czynniki zaburzające ilość płynów w organiźmie m.in. niedokrwistość z braku żelaza, bezkwaśność soku żołądkowego, CUKRZYCA (niezdiagnozowana lub żle prowadzona)-palenie papierosów,-leki przeciw nadciśnieniu(zwłaszcza moczopędne), uspokajające, leki przeciwalergiczne-GRZYBICA JAMY USTNEJ-nadczynność tarczycy, zmniejszona aktywność gruczołów płciowych(przy przekwitaniu)-niedobory wit. zwłaszcza wit.A i grupy wit.B-protezy zębowe ruchome-oddychanie przez usta (prawidłowo oddychamy nosem)DIAGNOZOWANIE i LECZENIEw pierwszym rzędzie należy wyeliminować przyczyny ogólnoustrojowe (cukrzyca i cały pkt. 2) oraz kamicę (jeśli ma się kamienie w nerkach, żółci to można również mieć w śliniankach, ale niekoniecznie - w tym celu trzeba zrobić zdjęcie rtg pantomograficzne - tj. wszystkie zęby na jednej kliszy) niekiedy nowe protezy akrylowe mogą wywołać taką reakcję - warto wtedy wymoczyć przez noc takie protezy w wodzie utlenionej (3% roztwór z apteki - bez rozcieńczania)stare protezy pokryte wieloma nalotami też mogą dać takie objawy - wtedy można udać się do pracowni tech. lub gab. stomatologicznego aby na nowo wypolerować protezy, a jeszcze lepiej wykonać nowe;(stare też należy wymoczyć w wodzie utlenionej - mogą na nich żyć bakterie i grzyby i one wraz z podrażnieniem śluzówki przez niedopasowaną protezę mogą powodować opisane przez Panią kłopoty) w leczeniu po pierwsze sporo WODY (często ale niewielkie ilości); jeśli to grzybica wtedy Nystatyna do pędzlowania jamy ustnej (clotrimazol, ketokonazol, flukonazol) oraz płukanki na bazie chlorheksydyny lub/i wody utlenionej; pół cienkiego plasterka CYTRYNY do ssania (2-3 razy dziennie) - kwaśne pobudza wydzialanie śliny (może być pomarańcza - mniej kwaśna i łatwiej akceptowana); można też przygotować w aptece MIESZANKĘ do sporządzania odwaru który nawilża i osłania błonę śluzową wg. przepisuRp.fol. althaeaeanthodii chamomillaeflos malvaesemanis lini aa 25,00m.f.spec.d.s. łyżka na szklankę wrzątku do sporządzenia odwaru,po ostudzeniu do płukania jamy ustnej GŁÓWNYM SPRZYMIERZEŃCEM JEST WODA!!!Temat: Odwołania od decyzji TKWL

Czy ktoś s Forumowiczów "wygrał" kiedyś batalię z WKL ?????
Jestem ciekaw


Witam,
Mój mąż, były żołnierz zawodowy, ponownie chciał wrócić do woja, otrzymał zaświadczenie o możliwości zatrudnienia w innej JW w stopniu, który miał dotychczas (plutonowy). I tutaj zaczęły się kłopoty podczas badania w tej samej TWKL, w ktorej był już dawniej badany przed zasadniczą służbą wojskową, a potem jako kandydat do zawodowej slużby wojskowej w 2001 r. (zawsze miał kat. zdrowia A).
Dziś i wczoraj mąż musiał wykonać po raz kolejny wszelkie badania związane z nowym etatem i oczywiście okazało się, że jest zdrów jak ryba. Jednak kiedy mąż dzisiaj zadowolony po wizycie u wszystkich lekarzy porozmawiał z przewodniczącym TWKL, tenże mu powiedział, że nie wiadomo jeszcze czy jest zdolny do zawodowej slużby wojskowej, ponieważ ma protezę (sztuczną szczękę) gorną i dolną i nie posiada w ogóle własnego uzębienia.
Proszę uprzejmie o odpowiedź na następujące pytania:
-czy TWKL miała prawo zrobić badanie stomatologiczne kandydatowi do zawodowej służby wojskowej w zwykłej JW w wojskach lotniczych (a nie w desancie) i doczepić się sztucznej szczęki?
- czy od sierpnia 2008r. uległy zmianie przepisy prawne regulujące zakres badań dla kandydatów na żołnierzy zawodowych – pytam o to, ponieważ ta sama TWKL niespełna rok temu wydała mężowi orzeczenie bez badań stomatologicznych, chociaż mąż już miał protezę zębową,
- czy w przypadku, gdy z Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. Nr 133, poz. 1422) w sytuacji, gdy są "Braki i wady uzębienia powodujące utratę zdolności żucia powyżej 67 %" (chociaż mąż nie ma problemów z jedzeniem czy żuciem, bo posiada szczęki) przysługuje kat. zdrowia N/Z, to czy można mieć nadzieję, że w sytuacji, gdy mąż należy do II grupy jako kandydat na żolnierza zawodowego, to mimo protezy jest zdolny do slużby?
- ponieważ w TWKL wspomniano również, że gdyby mąż był już żołnierzem zawodowym i w trakcie służby zacząłby nosić sztuczną szczękę, to nie byłoby problemu, natomiast w sytuacji, gdy jest ponownie kandydatem na żołnierza zawodowego to prawdopodobnie będzie musiał dostać kategorię N – czy TWKL ma rację w tej sprawie?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

[ Dodano: Sob 08 Sie, 2009 ]Temat: TECHNIKI DENTYSTYCZNE - rok pierwszy :D
Czesc, czesc ^^
Wasz starosta sie klania :P Przeczytaj proszę uważnie!!

Doszlam do wniosku, ze taniej bedzie kupic wsztystkie potrzebne nam rzeczy hurtem i... mialam racje. Namierzylam hurtownie z woj. lodzkiego,

ktora oferuje ceny tansze niz w sklepach w Lodzi dodatkowo oferujac znizke przy wiekszej ilosci zamowionych rzeczy. Ponizej podaje ceny

wszystkich rzeczy ZAOKRAGLONA DO 50 GR!! A to tylko dlatego, ze latwiej nam bedzie oddac te grosze niz pozniej od was wyciagac brakujace

kwoty. Poza tym hurtownik nie byl w stanie podac dokladnej znizki jaka nam udzieli, wiec ciezko by bylo podac DOKLADNA cene. WYJATEK(!!):

książki wymagane przez mgr. Wojciechowskiego i dr. Fabjanskiego. Ceny za skserowana i zbindowana ksiazke (w nawiasie cena sklepowa): Andrzej

Krocin "Modelarstwo i rysunek w protetyce stomatologicznej" 9 zł (w sklepie 34 zł), Eugeniusz Spiechowicz "Protetyka stomatologiczna" 24 zł

(w sklepie 130 zł).

Proszę, abyście przeanalizowali cennik i powiedzieli mi co chcecie, zebym wam kupiła. Ewentualnie podali rozmiary/wielkość. Pieniązki

najpóźniej do poniedziałku 6 października, gdyż we wtorek jadę odebrać zamówienie. Kto się nie zdecyduje lub nie doniesie pieniędzy załatwia

sobie sprzęty NA WŁASNĄ RĘKĘ!!

Jeśli chodzi o artykulatory to na ten moment cena wynosi 235 zł przy zamówionych we wskazanej przez mgr. Wojciechowskiego hurtowni. Spróbuję

się dowiedzieć czy da się zakupić jakiś tańszy, alternatywny.

CENNIK:

- Andrzej Krocin "Modelarstwo i rysunek w protetyce stomatologicznej" 9 zł (w sklepie 34 zł) - skserowana i zbindowana
- Eugeniusz Spiechowicz "Protetyka stomatologiczna" 24 zł (w sklepie 130 zł) - skserowana i zbindowana

- inlay (bez względu na rozmiar) 6,50 zł
- nożyk do wosku z rynienką (bez względu na rozmiar) 6.50 zł
- nożyk do gipsu (bez względu na rozmiar) 6,50 zł
- łopatka do gipsu (metalowa) 6.50 zł (metalowa z drewnianą rączką) 7,50 zł
- miseczka do gipsu o śr. 12 cm 8 zł (z grubszymi ściankami) 9-15 zł
- maski ochronne (przyłbice) 19 zł
- okulary ochronne 17 zł
- skalpel jednolity 7,50 zł
- kamień gruszkowy do obróbki protez 3 zł/sztuka

!!!! frez do akrylu i różyczki ze względu na różnorakie rodzaje i wielkości kupujemy na własną rękę !!!!Temat: Rozpiska z protetyki
9. 27.DC-01 .XII 2006 Mosty

1. Wyciski, łuku górnego masą silikonową
2. Odlanie modeli gipsowych
3. Ustalenie zwarcia
4. Artykulacja

10. 11.
12.
04-08JOI 2006 Mosty
11-15JOI2006 Mosty
18-22.XII 2006 Wkłady
koron owo-korzeniowe
13. 08-12.12007 Wkłady
koronowo-korzeniowe
14. 15-19.12007 Wkłady
koronowo-korzeniowe

1. Modelowanie koron i przęsła 1. Sprawdzian z mostów
1. Seminarium na temat wkładów koronowo-korzeniowych
2. Przygotowanie korzenia 23 do wykonania wkładu K-K indywidualnego za
pomocą wosku
3. Demonstracja wykonania wkładu z kallocrylu
1. Przygotowanie korzenia 21 do wykonania wkładu k-k, standardowego z tytanu. Dostosowanie wkładu. Odbudowa za pomocą duracrylu z zastosowaniem kształtki standardowe
1. Sprawdzian z wkładów koronowo-korzeniowych

15. 22-26.12007

1. Zaliczenie ćwiczeń

Wykłady:
dzień tygodnia: wtorek
godzina: 14-15.30 (co 2 tygodnie)
miejsce:sala wykładowa,ul.Krakowska 26 , .
terminy wyHadów: 10.10,24.10, 07.11,21.11, 05.12,19.12,16.01.
Piśmiennictwo podstawowe:
1. Spiechowicz E.: Protetyka Stomatologiczna, PZWL Warszawa, 1998.
2. Spiechowicz E.: Współczesne postępowanie laboratoryjne w protetyce stomatologicznej. PZWL
Warszawa 1980.
3. Majewski S.: Protetyka stałych uzupełnień zębowych. SZS-W Kraków 1998.
4. Majewski S.: Propedeutyka klinicznej i laboratoryjnej protetyki stomatologicznej. Wydawn.
Sanmedica, Warszawa 1997.
5. Protetyka kliniczna w częściowych brakach uzębienia pod red. Wigdorowicz-Makowerowej N.,
skrypt AM Wrocław.
Piśmiennictwo uzupełniające:
1. Shillingburg H.T.: Protezy stałe. Zarys postępowania klinicznego i laboratoryjnego (tłum.
RPanek) Kwintesencja Warszawa 1994.
2. Czasopisma: Dental and Medical Problems, Wrocławska Stomatologia, Protetyka
Stomatologiczna.
Warunki zaliczenia ćwiczeń:
- obecność na ćwiczeniach, wykładach i seminariach zgodna z regulaminem;
- wykonanie i pozytywne zaliczenie prac laboratoryjnych;
pozytywne oceny z seminariów i sprawdzianów odbywanych w trakcie ćwiczeń
Temat: ból , pieczenie - koniec języka i nad koronami
Dział Stomatologia
Problem z zębami . Proszę o pomoc !!!

Mam osadzone korony porcelanowe na sztyftach
2+, 1+, na cemencie KETAC CEM
+ 1 na cemencie KETAC CEM
+2 na cemencie KARBOXYLOWYM
- szczęka górna - wykonane w roku 2005.

Po roku nastąpiły częste stany zapalane +1 spowodowane pęknięciem korzenia
wzdłuż na skutek usuwania starego sztyftu.
W efekcie końcowym tzn. po następnym roku leczenia, sklejania, nastąpiło
usunięcie zęba.
Wykonano mi częściową protezę górną z dwoma haczykami ( akrylową -
różową)
Po bardzo krótkim okresie noszenia, zaczęły mnie piec wargi ,koniec
języka, wewnętrzne strony policzków, punktowo przy haczykach.
Swędziało podniebienie. I zaczęło piec pod zębem 2+.
Dentyści nic nie widzieli na śluzówce, więc stwierdzili, że nie może to
być uczulenie.
Wykonałam badania alergologiczne płatkowe na :
noszoną protezę
CASTAPRESS
PROBASE
VILACRYL Wyniki ujemne na wszystko
VERTEX
STAL SZKIELETOWĄ
STAL POD MOSTY

Przestałam nosić protezę, ale dziąsło pod koronami nadal piecze, nawet do
połowy podniebienia ( jakby była rana) .
Do tego zaczęły dawać znać korzenie pod koronami.
Występuje przemijający ból i wrażliwość w naciskaniu.
Ból korzeni pod koronami eliminuje ciepło.
Przymierzyłam protezę na dwie godziny i zaczęły mnie ponownie piec wargi,
czubek języka i tak już prawie 2 miesiące.
Ulgę na krótko przynosi mi wapno, pasta sensodyna, żel szałwiowa.
Na uniwersyteckiej klinice stomatologicznej, stwierdzono, że zęby, są w
porządku, stanu zapalnego brak, śluzówka nie zmieniona, a te dolegliwości to
podobno zespół pieczenia jamy ustnej.
Ostatnio zauważyłam że dziąsła górnej szczęki są nabrzmiałe a twarz w
okolicy środkowej części nosa lekko spuchnięta.
Co robić?
Dolegliwości stają się nie do zniesienia !
Dlaczego źródło pieczenia jest w okolicy koron?
Proszę o pomoc!!!
kontakt e-mail: rafita1671@gazeta.plTemat: Odwołania od decyzji TKWL
Witam w temacie,

w odpowiedzi na postawione pytania:


1. czy TWKL miała prawo zrobić badanie stomatologiczne kandydatowi do zawodowej służby wojskowej w zwykłej JW w wojskach lotniczych (a nie w desancie) i doczepić się sztucznej szczęki?

Tak


2. czy od sierpnia 2008r. uległy zmianie przepisy prawne regulujące zakres badań dla kandydatów na żołnierzy zawodowych – pytam o to, ponieważ ta sama TWKL niespełna rok temu wydała mężowi orzeczenie bez badań stomatologicznych, chociaż mąż już miał protezę zębową.

Raczej w tym zakresie nie uległy zmianie, nie znam treści orzeczenia, które zostało uprzednio wydane, stąd też nie mogę się odnieść w pełni do pytania.


3. czy w przypadku, gdy z Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. Nr 133, poz. 1422) w sytuacji, gdy są "Braki i wady uzębienia powodujące utratę zdolności żucia powyżej 67 %" (chociaż mąż nie ma problemów z jedzeniem czy żuciem, bo posiada szczęki) przysługuje kat. zdrowia N/Z, to czy można mieć nadzieję, że w sytuacji, gdy mąż należy do II grupy jako kandydat na żołnierza zawodowego, to mimo protezy jest zdolny do służby?

Komisja orzeka o zdolności do zawodowej służby wojskowej na podstawie przeprowadzonych badań (całościowych), oczywiście, że jeśli Pani mąż ma problemy tylko z zębami, to ta okoliczność nie powinna aż tak bardzo rzutować na decyzję komisji lekarskiej, ale jej orzeczenia zależą od bardzo wielu czynników. Czy posiada Pani kserokopie karty zlecenia na badania, już po przeprowadzeniu badań.


4. ponieważ w TWKL wspomniano również, że gdyby mąż był już żołnierzem zawodowym i w trakcie służby zacząłby nosić sztuczną szczękę, to nie byłoby problemu, natomiast w sytuacji, gdy jest ponownie kandydatem na żołnierza zawodowego to prawdopodobnie będzie musiał dostać kategorię N – czy TWKL ma rację w tej sprawie?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


Tak - jest to pewien argument, ale jak już powiedziałem, nie powinien być głównym, ważne jest to, co znalazło się w zapisach innych specjalistów.


5. Czy w związku z tym mąż, posiadający sztuczną szczękę - jako ponowny kandydat do zawodowej służby wojskowej - nie dostatnie orzeczenia, że jest zdolny do służby zawodowej?

Tak - siłą rzeczy w takich sytuacjach Pani męża komisja będzie traktowała jako kandydata do służby wojskowej, troszkę to śmieszne, ale z braku uregulowań prawnych w tej materii tak właśnie się to przedstawia.

Pozdrawiam Radca WP